1. Ana Sayfa
  2. Magazin

‘MasterChef Türkiye All Star’da gergin anlar! Ana kadroya giren üçüncü isim belli oldu

‘MasterChef Türkiye All Star’da gergin anlar! Ana kadroya giren üçüncü isim belli oldu
0

TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye, ‘All Star’ formatı ile geçtiğimiz günlerde ekranlara geri döndü. Müsabakanın bu yılki kurallarından bahseden Mehmet Şef, şu açıklamayı yaptı:

Gerçekten All Star olacak. Tam bir şampiyonlar ligi olacak. Geçen yıllara nazaran sıkıntı bir yıl olacak. Bizler sizleri zorlayacağız. Sizleri dört farklı kümeye ayırdık yıllara nazaran. Her hafta farklı bir yılın kümesi ile yarışacağız. Günde iki yemek yapacağız. Birinci yemek bizim verdiğimiz yemek olacak, başka yemeğimiz ise yaratıcılık olacak. O günün sonunda bir arkadaşımız All Star Türkiye’nin ana takımına giden yarışmacımız olacak. Formatımız bu halde ilerleyecek.

İlk kısımda MasterChef Türkiye’nin All Star ana takımına giden birinci yarışmacı Güzide Mertcan oldu. İkinci kısımda ise Suna Aydın ana takıma girmeye hak kazandı.

YILMAZ ŞEF’İN İMZA TABAĞINI YAPMAYA ÇALIŞTILAR

Son kısımda yeniden ana takıma girmek için gayret veren yarışmacılar, Yılmaz Şef’in imza tabağı olan ıstakoz ve risotto ile hazırladığı Akdeniz tabağını yapmaya çalıştılar.

Kıyasıya uğraşın verildiği müsabakada şu beş isim ismini birinci tipe yazdırdı: Rıfat Yurttaş, Eda Karabulut, Faruk Batuhan Öner, Kıvanç Ermiş ve Hakan Kınık.

ANA TAKIMA GİREN ÜÇÜNCÜ İSİM

Rıfat, Eda, Faruk Batuhan, Kıvanç ve Hakan, bir üst cinste sarımsak ve salça ile yaratıcı bir tabak yapmaya çalıştılar. Son ikiye Rıfat ve Eda kaldı. Bu gecenin kazananı ise Eda oldu ve böylelikle ana takıma girmeye hak kazandı.

TANSİYON YÜKSELDİ

Öte yandan yarışmacı Mehmet Sur, Yılmaz Şef’in imza tabağına kendi yorumunu katmak istedi. Tüm şefler buna karşı çıkarken, Danilo Şef bunun Yılmaz Şef’in tabağına saygısızlık olacağını belirtti.

Mehmet Sur ise bu durumu yanlış anlayınca, “Bana saygısız diyemez!” diyerek reaksiyon gösterdi. Sur, “Yarışmayı bırakıyorum, idare de duysun bunu” diyerek yarıştan diskalifiye olmak istediğini aktarırken; Mehmet Şef olaya müdahale etmeye çalıştı.

Yalçınkaya, Sur’un kendisini dinlememesi üzerine, “Mehmet beni dinleyeceksen dinle, dinlemeyeceksen kapı orada! Kimseyi zorla tutmuyoruz” diyerek reaksiyon gösterdi. Bu kelamlar üzerine gözyaşlarını tutamayan Mehmet Sur, masasına dönerek yüzünü yıkadı.

Mehmet Şef, daha sonra yaptığı açıklamada; “Biz burada şeflerin, bilhassa de konuk şefin tabaklarına karşı hassasız. Bunu yarışmacılarımız da izleyicilerimiz de bilir. Buradaki bütün yarışmacılarımızın buna dikkat etmesi gerekir. Mevzu burada kapanmıştır” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap