1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Kuruçeşme Açıkhava’da Yaşar’la pop rüzgârı

Kuruçeşme Açıkhava’da Yaşar’la pop rüzgârı
0

Yaşar’ın konserine dakikalar kala hayranlarının akın ettiği Kuruçeşme Açıkhava kapısının önünde uzun kuyruklar oluştu. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, “Annem, eşim ve oğlum burada. O yüzden çok memnunum. Onları konserde görünce bir güç, güç alıyorum. Bu türlü büyük konserlerde yanımda oluyorlar. Buranın havası çok diğer. Bir tarafta Boğaz, öteki tarafta seyirci” dedi.

KURUÇEŞME SEYİRCİSİNE SÜRPRİZ

Ünlü sanatkarın müzikseverlere gülümseten bir sürprizi vardı. Yaşar’ın yerine açılışı 10 yaşındaki oğlu Kerem yaptı. “Bugün babamı sunmak için sahneye çıktım” kelamlarının akabinde mikrofonu babasına devretti. Alkış yağmuruna tutulan baba-oğul, Kuruçeşme Açıkhava seyircisinin gönlünü fethetti.

YAŞAR’LA AŞIKLAR GECESİ

Romantik aşk müziklerinin, Türkçe popunun kadife sesli yorumcusu, konserine ‘Cezayir Menekşesi’ isimli müziğiyle başladı. Konserin ilerleyen dakikalarında ‘Kumralım’dan ‘Aldanırım’a, ‘Sebepsiz Fırtına’dan ‘Birtanem’e kadar lisanlara pelesenk olan müziklerini seslendiren sanatçı, Boğaz’ın kıyısında adeta 90’lar rüzgarı estirdi.

Yaşar hayranları, geçmişten günümüze uzanan müziklerle oluşturulan repertuvarı dinlemeye doyamadı. Yaşar, yaklaşık 3 saatlik performansı boyunca unutulmaz müziklerine sevenlerini ortak ederken hayranlarından oluşan dev korosu vakit zaman alkışlarıyla tempo tutarak ünlü sanatkara eşlik etti. 90’lı yıllara olan hasreti gideren ünlü sanatçı, hayranlarına unutulmaz anılar bıraktı.

FİNALDE BİS YAPTI

Boğaz’ın kıyısında güçlü sesi ve sahne performansıyla unutulmayacak müzik şölenine imza atan Yaşar, konserinin finalinde ağır istek üzerine bir defa daha sahneye dönerek bis yaptı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap