1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bütün köyü sülükler bastı! Vatandaşlar isyan etti: Biz baş edemiyoruz

Bütün köyü sülükler bastı! Vatandaşlar isyan etti: Biz baş edemiyoruz
0

Düzce’nin köyleri son iki yıldır sülüklerle çaba etmeye çalışıyor. Darıyeri Hasan Ağa Köyü sakinleri de bilhassa gece çıkan, güneş ışığında ise saklanan sülüklere karşı tahlil yolları arıyor. Akşam karanlığıyla birlikte konutların duvarlarına tırmanan, mahsulleri ve yaprakları yiyerek kurutan sülüklere karşı tahlil bulmaya çalışan köylüler, çaresiz kaldıklarını belirterek, yetkililerden yardım istiyor.

“2 YILDIR SÜLÜKLERLE ÇABA EDİYORUZ”

Darıyeri Hasanağa köyü sakinlerinden Kübra Aksoy, 2 yıldır sülüklerle başa çıkamaya çalıştıklarını belirterek, “2 yıldır sülüklerle çaba ediyoruz. Köyümüzde ne bir bitki yetişiyor ne tarla yapabiliyoruz ne çiçeklerimiz oluyor. Konutlarımıza kadar girmeye başladılar. Akşam karanlık çöktüğünde komşular birbirlerine gidip gelemez oldular. Bu sülüklerin düşmanı da yok. Birkaç adedini öldürüyorsunuz, tekrar geliyor bir türlü tahlil bulamadık” dedi.

“BAŞ EDEMİYORUZ”

Yetkililerden yardım istediklerini belirten Cennet Bergut ise “Bu sülükleri ne kuşlar ne de öteki hayvanlar yemiyor. Hayvan olarak düşmanları yok ve çok çabuk çoğalıyorlar. Buralar soğukları olmadığı için çok rahatça burada yaşıyor, barınıyorlar. Sahiden büyük bir kaygı. Biz baş edemiyoruz. Bir halde bir yardım istiyoruz zira bütün köy sardılar” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap