1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Huysuz Virjin’in miras davasında yeğenlerine kötü haber!

Huysuz Virjin’in miras davasında yeğenlerine kötü haber!
0

Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020’de 87 yaşındayken teneffüs yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını yitirmişti.

Ölümünden yıllar evvel vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar Çengelköy’de bulunan meskeni ve bankadaki yüklü ölçüdeki birikimini Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakmıştı.

VASİYETNAME İPTALİ İÇİN DAVA AÇILDI

Ancak Seyfi Dursunoğlu’nun yeğenlerinden Cihan Saydan ile Erhan Saydan vasiyete itiraz ederek, vasiyetnamenin iptali için dava açtı.

YEĞENLERE MAHKEMEDEN BERBAT HABER!

Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun miras davasında karar çıktı. Dursunoğlu’nun mirası Çağdaş Hayatı Destekleme Destekleme Derneği’ne bırakmasına itiraz eden ve vasiyetin iptali için dava açan iki yeğenine mahkemeden berbat haber geldi. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, vasiyetin iptali davasını reddetti.

“BİR SEFER DAHA HÜRMET VE HASRETLE ANIYORUZ”

Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği, yaptığı açıklamada mahkemenin kararını duyurdu. Dernek yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Eğitimin ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının toplumsal gelişmemizde çok değerli hissesinin olduğu şuuruyla yaptğı bağış ile gelecek nesillerin yolunu aydınlatan, Cumhuriyet’in kazanımlarına ve çağdaş hayat kıymetlerine duyduğu inançla örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu’nu bir defa daha sevgi ve hasretle anıyoruz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap