1. Anasayfa
  2. Magazin

Oyuncu Levent Can: Sektörün hali içler acısı!

Oyuncu Levent Can: Sektörün hali içler acısı!
0

Levent Can, evvelki gün Nişantaşı Citys’teydi. ‘Teşkilat’ dizisinde rol alan oyuncu, “Sezonun sonunu getirmeye çalışıyorum. Son birkaç kısım kaldı. Dizi önümüzdeki dönem devam edecek lakin benim mutabakatım bu sezonluktu. Seneye yokum galiba. Çok keyif alarak çalıştım. Verimli bir dönem geçirdim” tabirlerini kullandı.

“GÜZEL SENARYOLAR VAR”

51 yaşındaki oyuncu, “Dijital platformlardan sonra bölümü nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine, “Gelişmeye çok müsait bölümüz. Dijital mecralarda yeni ve farklı işler çıkıyor. Hoş senaryolar çıkıyor” biçiminde konuştu.

“NİTELİK DÜŞÜYOR”

“Türkiye’de dal çalışanların durumunu nasıl görüyorsunuz?” sorusu yöneltilen Levent Can şu karşılığı verdi:

İçler acısı! Oyuncular için de içler acısı. 140 dakikalık iş çekiyorsak oyuncu, senarist, direktör ve set takımına yazık. Sendika günlük 12 saat çalışma standardı getirdi lakin çok yapılamıyor. Bazen mesaiye kalmak zorunda kalıyoruz. İşler uzadıkça nitelik de düşüyor

“SENEYE AYTAÇ ŞAŞMAZ OLMAYACAK”

Ünlü isim, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz ile yer aldığı ‘Eksik’ oyunu hakkında ise “Bu dönem başladık. Daha çok dizilere senaryo yazmış Aksel Bonfil’in yazdığı oyundu. Önümüzdeki dönem sanırım Aytaç olamayacak. Bu yaz sonu tekrar provalara gireceğiz” dedi.

“OYUNCULUK YALNIZCA TELEVİZYONDA DEĞİL”

Son periyotta TV’de uzunluk gösteren oyuncuların tiyatroya yönelmesini kıymetlendiren Can, “Yönelsinler. O kadar çok güzel ve hoş bir kuşak geldi ki. Birbirlerinden ayıracak şey olması lazım. Oyunculuk yalnızca televizyonda değil. Genç arkadaşlarımızın tiyatroda olması lazım” açıklamasını yaptı.

“İKİ STENT TAKILDI”

Üç yıl evvel kalp krizi geçiren Levent Can, sıhhat durumuyla ilgili de bilgi verdi: İki stent takıldı. Denetimleri aksatmıyorum.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir