1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Geyik kostümüyle oy kullandı! Görenler şaşkına döndü

Geyik kostümüyle oy kullandı! Görenler şaşkına döndü
0

Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci cins oylaması sonucunda resmi olmayan sonuçlara nazaran yüzde 52.16 ile kazandı.

Türkiye’nin farklı vilayetlerinde çeşitli kostümlerle oy kullanmaya gidenler renkli imajlar oluşturdu. Bursa’da da tiyatrocu Bahtiyar Keskin, giydiği geyik kostümüyle dikkat çekti.

Boynuzlu başlığı ile okulun bahçesine girdiği andan itibaren vatandaşların ve çocukların ilgisini çeken geyik kostümlü Keskin, çocuklarla bol bol fotoğraf çekindi. Kostümünden dolayı uzun müddet denetim için dışarıda bekleyen Bahtiyar Keskin, daha sonra başındaki boynuzlu başlığı çıkarıp oyunu kullandı.

“HERKES MİLLETİN KARARINA HÜRMET DUYMALI”

Siyasilerin kırıcı kelamlardan sakınması gerektiğini söz etmek ve farkındalık yaratmak için bu türlü bir kostümle oy kullanmaya geldiğini lisana getiren Keskin, “Yarınımızı bırakacağımız gençlere kardeşçe, dostça, birlikte ve birbirimizi kırmadan; ülkemiz ve tüm dünyaya kardeş olduğumuzu bildirmek için siyaset yapalım. Demokrasi içerisinde oyumuzu kullandık. Okula geldiğim andan itibaren bütün herkesin dikkatini çekebildim. Çocukların memnunluğunu ve gençlerin heyecanını gördüm. Artık siyaset geyikleri bitti. Herkes sandıkta, son kelam milletin. Herkes milletin kararına hürmet duymalı” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap