1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Çağatay Akman’ın yargılandığı davada yeni gelişme

Çağatay Akman’ın yargılandığı davada yeni gelişme
0

Şarkıcı Çağatay Akman’ın, eski sevgilisi Hikaye Uslu’nun kapısına dayandığı ve Uslu ile onu uzaklaştırmak isteyen arkadaşını darp ettiği argümanıyla yargılanmasına devam edildi.

ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Duruşmada Akman, eski sevgilisi Uslu’dan şikayetini geri çekti. Müzikçi Çağatay Akman’ın, 23 Temmuz 2021’de eski sevgilisi Hikaye Uslu’nun konutunun önüne gittiği ve Uslu’nun bu durumu arkadaşı olan Furkan Ayaz’a haber vermesi üzerine uzaklaşmak istemeyerek ikisini de darp ettiği savına ait davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, müşteki sanık Çağatay Akman hazır bulundu.

“FURKAN AYAZ HAKKINDAKİ ŞİKAYETİM DEVAM ETMEKTEDİR”

Duruşmada savunma yapan Akman, ‘’Öykü Uslu’dan şikayetimi geri çekiyorum. Aslında o da geri çekti lakin Furkan Ayaz hakkındaki şikayetim devam etmektedir” dedi. Orta kararını açıklayan mahkeme, şahitlerin dinlenmesi ve eksik konuların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

“ONUN DA ŞİKAYETİ DEVAM EDİYOR”

Duruşmanın akabinde mahkeme salonundan ayrılan Akman, basın mensuplarına, ‘’Toplu olarak esasen şikayetten vazgeçtik. Öbür şahısla ilgili hala şikayetim devam ediyor. Onun da şikayeti devam ediyor’’ biçiminde konuştu.

İDDİANAME DETAYLARI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki kuşkulu Çağatay Akman’ın, Hikaye ve Furkan’a yönelik ikişer kere ‘basit yaralama’ kabahatinden 8 aydan 2 yıla, ‘tehdit’ cürmünden 1 yıldan 4 yıla ve ‘hakaret’ kabahatinden 7 aydan 4 yıl 8 aya olmak üzere toplamda 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede ayrıyeten, müşteki şüpheliler Hikaye Uslu ile Furkan Ayaz’ın ise başka farklı ‘basit yaralama’ cürmünden 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ hatasından ise 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap