1. Anasayfa
  2. Gündem

Ümit Özdağ: İttifak paydaşları Kemal Bey’e zarar vermeselerdi sonuç farkı olurdu

Ümit Özdağ: İttifak paydaşları Kemal Bey’e zarar vermeselerdi sonuç farkı olurdu
0

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, seçim sonuçlarına ait parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etmeyeceğini belirterek, “Erdoğan bu seçimi, sayısı gizlenen vatandaşlık verilen yabancıların oyları olmadan kazansaydı, kendisini tebrik ederdim. Lakin Erdoğan, seçimleri büyük ölçüde Türk halkının seçme ve seçilme hürriyetini kısıtlayan yabancı seçmen ithaliyle kazanmıştır. Zafer Partisi, Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etmemekte kararlıdır. Zafer Partisi, istediği sonucu rakamsal olarak alamamıştır. Sonucun bu türlü olmasında Türk siyasetinin Erdoğan’a nefret ve Erdoğan’a sevgi ekseninde Millet ve Cumhur ittifakları biçiminde ikiye bölünmesinde büyük tesiri vardır” diye konuştu.

‘ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLANDI’

Zafer Partisi ve CHP ortasında imzalanan protokolün seçmende sinerji yarattığını söyleyen Özdağ, “İkinci cins bilgilerine baktığımızda seçime katılma oranı düşmesine karşın Sayın Kılıçdaroğlu’nun oyu artmıştır. Bu matematiksel durum, bizlere Sayın Sinan Oğan’ın oylarının yüklü olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneldiğini gösterdi. Son 3,5 günde, protokolün imzalanmasından sonra da Millet İttifakı içindeki muhakkak gayretlerden ötürü Zafer Partisi’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceği dayanak konusunda elimiz kolumuz bağlanmıştır. Şayet elimiz kolumuz bağlanmasaydı tesirimiz çok daha fazla olurdu. Lakin bu müddet içinde Zafer Partisi, üzerine düşeni ziyadesiyle yapmıştır” sözlerini kullandı.

‘SONUÇ ÇOK FARKLI OLURDU’

Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları protokole ait soru üzerine, “CHP ile imzaladığımız protokolde ortaya konulan konular, bundan 3 ay evvel ortaya konulsaydı ve Zafer Partisi’nin seçimlerden sonra Kemal Bey’in kazanması durumunda Türk siyasetinde oynayacağı rol, açık yüreklilikle ortaya konsaydı, kimi Millet İttifakı paydaşlarının Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır baskı altına alma teşebbüsleri olmasaydı, hiçbir yararları yoktu bence, lakin keşke Kemal Bey’e ziyan vermeselerdi, sonuç çok daha farkı olurdu. Bu seçim kazanılmayacak bir seçim değildi” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir