1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Türkiye’de ilk! ‘Uğur Böceği’ bahçesi Gaziantep’te açıldı

Türkiye’de ilk!  ‘Uğur Böceği’ bahçesi Gaziantep’te açıldı
0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin birinci Tropik Uğur Böceği Bahçesi’ni Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen merasimle açtı. Uğur Böceği Bahçesi’nde, içinde barındırdığı 3 çeşidi ve bu çeşide ilişkin 7 sınıf uğur böceği sergilenecek. Ayrıyeten üretimi de sürecek uğur böcekleri tanıtım ve sergilemeye ek olarak bitkilerin korunmasında biyolojik gayrette kullanılacak. Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen açılış merasimine; Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Eski Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Doğal Hayatı Müdafaa Daire Lideri Celal Özsöyler ve ziyaretçiler katıldı.

’28 MAYIS’TA UĞUR GETİRSİN’

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Uğur Böcekleri’nin 28 Mayıs’taki seçimlerde uğur getirmesi temennisinde bulunarak, “Bizim daha yapacak çok işimiz var. Gidecek çok yolumuz var. Yaparsa AK Parti yapar diyorum. Bugün de hayvanat bahçemiz de uğur böcekleri bahçemizin açılışındayız. Gaziantep’te 14 Mayıs’ta bir zaferle buluştuk. Yanlışsız adamla yola devam ediyoruz. Uğur Böcekleri de bize 28 Mayıs’ta yine uğur getirsin inşallah. 28 Mayıs’ta Allah’ın müsaadesiyle Türkiye yüzyılı başlayacak” dedi.

‘GENÇLERE YAPILAN HİZMETLER DEVAM EDECEK’

Abdülhamit Gül ise, AK Parti devrinde gençlere yönelik birçok hizmet yapıldığını ve bunun da devam edeceğini tabir ederek, şöyle dedi:

“Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı. 100 yıl evvel Türkiye Cumhuriyetimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı gayret bugün 100’üncü yılına ulaştı. Türkiye’yi dünyanın önderi yaparak bu yüzyılda yolumuza devam edeceğiz. Siz gençlerimiz için daha hoş bir Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz. Gençler hayal kursun o hayalleri biz gerçekleştireceğiz. Hem uğur böcekleri bahçesi açılışı hem de tabiatla buluştuk. Tabiata sürekli sahip çıkmamız lazım. Tahrip etmemiz lazım. Güzel olmasını temenni ediyorum.”

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap