1. Anasayfa
  2. Gündem

Büyü yapma ilanıyla dolandırdılar! Şoke eden fotoğraflar ortaya çıktı

Büyü yapma ilanıyla dolandırdılar! Şoke eden fotoğraflar ortaya çıktı
0

Sosyal medyada çeşitli hesaplar üzerinden büyü yapma ilanı vererek para alan ve bu bireyleri ifşa edeceklerini söyleyerek şantaj ve tehditle tekrar para isteyen 5 kuşkulu, Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü takımlarınca tespit edildi. Dolandırıcıların, bu prosedürle 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandırdığı ve haksız elde ettikleri karı lüks cümbüş yerlerinde harcadıkları manzaralar ortaya çıktı.

Hususa ait inceleme başlatan gruplar, şüphelileri Sakarya ve Tekirdağ’da gerçekleştirilen operasyonla gözaltına aldı. Operasyon sonucunda zanlıların hatadan elde ettikleri bedellendirilen 420 bin lira ile birlikte 13 cep telefonu, 2 bilgisayar, 8 adet yabancı şahıslara ilişkin sim kart, 10 adet diğer şahsa ilişkin banka kartı ele geçirildi. Ayrıyeten tıpkı şüphelilerin çoğunluğu üniversite öğrencisi olan ve Sakarya’da ikamet eden şahıslara kar verme vaadi ile kredi çektirdikleri bu yolla de 750 bin lira haksız kar elde ettikleri tespit edildi.

Emniyetteki süreçleri sonrasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 2’si isimli denetimle hür bırakıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir