1. Anasayfa
  2. Gündem

Tekirdağ’da nefes kesen an! 1919 genç Tekirdağ karşılaması oynadı

Tekirdağ’da nefes kesen an! 1919 genç Tekirdağ karşılaması oynadı
0

Süleymanpaşa Belediyesi ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Süleymanpaşa ilçesindeki 6 okuldan 1919 öğrenci ile aktiflik düzenlendi.

Öğrenciler, ilçede kıyı dolgu alanında ‘Tekirdağ karşılaması’ oynayarak, Ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104’üncü yılını kutladı. Öğrenciler, aktiflik sonrası da alanda açılan müzikle eğlendi.

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

‘TEKİRDAĞ’A ÖZGÜ’

Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel, aktifliğin, gençlerle birlik ve beraberliği arttırmak ismine düzenledikleri tertiplerden biri olduğunu belirterek, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan bütün gazi ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. İnanıyorum ki, Türkiye Yüzyılı bu gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Yüzyıllar boyunca, kıyamete kadar bu gençler sayesinde, Allah nasip ederse, Türk ulusu, Türk milleti çok daha uygun yerlere gelecek. Daha evvel de bu tertibi yaptık. Her seferinde gençler kendini geliştiriyorlar. Bir de Tekirdağ karşılaması, Tekirdağ’a has bir tertipti. Takımımız, tertip için 1 yıldır uğraşıyor. Amaç, birlik ve beraberliği pekiştirmek. Madem Türkiye Yüzyılı diye ortaya bir vizyon koyuyoruz, bu vizyonu birlik ve beraberlik içerisinde başarabileceğimizden, öteki talihimiz olmadığını biliyoruz. Biz birilerine inat, birlik ve beraberliğimizi çok daha sıkı saflar içerisinde ortaya koyacağız” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir