1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Sinan Oğan kimi destekleyecek? Beklenen açıklama

Son dakika: Sinan Oğan kimi destekleyecek? Beklenen açıklama
0

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçiminde destekleyecekleri adaya ait beklenen açıklamayı yapıyor.

İşte Sinan Oğan’ın açıklamalarından satır başları:

Türk milletinin aziz evlatları. Hepimizin bildiği üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipe kalmıştır. CET ittifakının adayı olarak 5.2 oranında oy alarak seçimlerin 2’nci tıp üzerinde tesirli bir noktaya ulaştık. Türk milletinin her bir ferdine göstermiş oldukları yüksek iştirak ve bize olan teveccühleri için teşekkür ederim.

Yaklaşık 10 yıldır bizimle yol yürüyen en sıkıntı vakitlerimizde dahi yalnız bırakmayan yol arkadaşlarıma, Türkiye’nin her bir köşesinde ilmek ilmek çalışan Sinan Oğan gönüllülerine teşekkürleri borç biliyorum. Bize 111 bin 506 imza vererek bizim bu yarışın bir modülü olmamızı sağlayan tüm imza veren vatandaşlarıma teşekkürü borç biliyorum. Açtığımız seçim hesabına dayanak olan, genel olarak bizi destekleyen herkese teşekkürü borç bilirim. Afişleri, pankartları, broşürleri internet sitelerimizden indirerek caddelere sokaklara astılar, her uğraşları bizim için değerlidir.

YILMADIK, YIKILMADIK

Özellikle gençlerimiz sevgi seli oldular aktılar, her adımları bizim için kıymetliydi. Sesimizi TV’lerden gazetelerden duyuramadık. Cümlelerimiz için tehditler aldık, ataklara uğradık istedikleri halde davranmadığımız için hakkımızda palavra haberler çıkardılar. Toplumsal medya lincine uğradık gönüllülerimiz yardımımıza koştu, bitkin düştük lakin yılmadık yıkılmadık.

SİNAN OĞAN GÖNÜLLÜLERİ ÜZERİNDEN ÖRGÜTLENMEYE BAŞLADIK

Biz 3 yıl evvel bir Türk milliyetçisi aday olmasa Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağız dedik ve yola çıktık. Tüm Türkiye’de Sinan Oğan gönüllüleri üzerinden örgütlenmeye başladık. Kayıtsız koşulsuz bu adayı destekleyeceğiz dediğimiz kurallara haiz bir aday çıkmadığı için biz çalışmalarımıza sürat verdik. CET ittifakının kuruluşu gerçekleşti biz ittifakın adayı olarak ilan edildik.

DİP DALGAYI 3 YILDA HAZIRLADIK

Birçok kesim bizim bir ayda çıkıp 5.2 oy almamızı şaşırarak izliyor. Daha doğrusu o denli zannediyor meğer bilmedikleri ciddiye almadıkları durum şuydu: Biz 3 yıldır bu çalışmayı sürdürüyorduk bir taban dalgayı 1 ayda değil 3 yılda hazırladık. Bu sebeple seçmenleri küçümseyen bize değil diğer adreslere yazmaya çalışanların bizim çalışmalarımızı daha dikkatli izlemelerini tavsiye ediyoruz.

HEDEFİMİZ YÜZDE 9-16 BANDIYDI

Normal kurallarda bizim almayı beklediğimiz oy oranı yüzde 9-16 bandında bir sayıydı. Bir taban dalganın geldiğini tüm anketlerin yanılacağını seçimin sürprizini bizim yapacağımızı söz ettik. Seçimin son düzlüğünde Muharrem İnce’ye başlatılan linç kültürünün maksadına ulaşması ile son 3 günlük bize başlatılan yargısız infaz çalışmaları seçmenlerimizin bir kısmının ürkmesine sebep olmuştur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir