1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika… Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun televizyon davetine yanıt

Son dakika… Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun televizyon davetine yanıt
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 2 gün kala Kanal D – CNN TÜRK ortak yayınında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan ve Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın sorularını yanıtlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Biz bugüne kadar daima kendimizle yarıştık. Kendi rekorlarımız daha da yükseltmenin gayreti içerisinde olduk. Karşımızda da vizyon sahibi bizimle eser ve hizmetle yarışacak bir muhalefet bulamadık. Kılıçdaroğlu’nun televizyonda bir açıklaması oldu. Bu açıklamada da hala bizi televizyonlara davet ediyor. Televizyona davet ediyorsun da benimle neyi konuşacaksın? Ortaya koyduğun rastgele bir yapıtın yok. Seninle ben Okmeydanı SSK hastanesi mi konuşacağım? o denli bir noktaya geldin ki artık Kandil’den gelen talimatları yerine getirebilmek için Kandil’in parlamentodaki uzantılarından takviye isteyecek zaafa düştün. Yüzde 1 bile oy potansiyeline sahip olmayanlara 40 milletvekili verdin. Bunları mı konuşacağım? 

Rehavet uyarısı

Herhangi bir rehavet şu anda olmasa dahi bir siyasetçi olarak önlemimi almam lazım. Teşkilatımı bu noktada uyaracağım ki zafer sarhoşluğuna kapılmasınlar. Birinci tipi 5 puan önde bitirdik. Bir oy bile çok çok kıymetli. Burada 50+1. Oradaki bir bir oy. Şu anda Hatay’da hazırlık yapılmıştı. 40 50 bin kişi orada vardı. Oradan Sivas’a geçtik. Sivas apayrıydı. Meydan aldığım resmi sayıyla 100 bin kişiydi. Şu anda 7’li masanın etrafındakilerden bir tanesi oralı. Buraya mesela geldi mi diyorum, gelmedi hangi yüzle gelecek diyorlar. Madımak olayının olduğu devirde oranın belediye lideriydi. O vakitler CHP’nin Temel Beyefendi ile söylediklerini hatırlayın. Şunu söylemem gerekiyor, o gün Sivas sanki niye bu türlü bir iştirak yaptı. 3 milletvekili bizde 4 MHP’de. Cumhur İttifakı olarak Sivas’tayız. Ankara – Sivas 2 saat süratli trenle. Konfor yüksek.

Bir sefer güçlü Türkiye ideali ve Türkiye yüzyılı vizyonu. Bir de her vakit söylediğim eser ve hizmet anlayışı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun rastgele bir referansı var mı? Sende 10 tane büyükşehir belediye başkanlığı var. Bu belediyelerde siz eser hizmet olarak ortaya ne koydunuz? 15 defa seçime girdi hepsini kaybetti. Bu milet herhalde durup dururken seni reddetmiyor. Bütün öbür yapıtlara bakıyor. Bu kadar kıymetli kentler sizde. Siz burada ortaya eser koyamazsınız bu millet size merkezi idarede oy verir mi? İstanbul’da ortaya koyduğumuz eserler, Melih Bey’in Ankara’da koyduğu eserler bizi yüzde 22’ye taşıdı. Demek ki siz mahallî idarede ortaya bir performans koyarsanız bu türlü bir referansınız olursa merkezi idarede de bu başarıyı ortaya koyar der. 

Bu Türkiye Yüzyılı’nın yol haritası. Biz hayata geçireceğiz. Yeniden hiçbir vakit eğitimi bir kenara koyamayız sıhhati, enerjiyi, ulaşımı bunları bir kenara koyamayız. Terörle çabayı bir kez kenara koyamayız. Terör örgütleriyle olan çabamızda biz çok çok güzel pozisyona geldik. Burada şöyle Güneydoğu, Doğu’yu düşünün evvelce Diyarbakır’da akşam sokağa çıkamazdınız. Terör korkusu yatırımcıdan çekilince benim için sağlıklı yatırım oluştu diyor. 21 yıllık kazanımlara bakarak ben inanıyorum ki bölge insanları da burada yatırımlara girecektir. Savunma sanayi de nereye bakacak Akıncı’ya bakacak Kızılelma’ya bakacak. Bütün bunlara bakarak adımlarını atacak.

Biz kazanırsak kimse kaybetmeyecek

Biz kazandığımızda bu ülkede kimse kaybetmeyecek. Herkes rahat bir formda yatırımsa yatırımını yapacak istihdamsa istihdamını sağlayacak. Turizmin en büyük yatırım periyodu bizim devrimiz olmuştur. Turizmde maksadı 100 milyar dolar olarak koyduk. Varsın birileri tansiyonla, kutuplaştırmayla yol almaya çalışsın o bizi ilgilendirmiyor. Bunun için de Allah’ın müsaadesiyle 28 Mayıs’ta biz kazanırsak 85 milyonun her bir ferdi kazanacaktır. Burada sayın Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak Londra tefecileri kazanacak ABD’li şirketler kazanacak.

Dergi kapaklarından millete ayar verenleri gördünüz değil mi? Benim milletim onlara gereken dersi pazar günü verecek.

Öncelikle milletimin her bir ferdi siyasi tercihi ne olursa olsun benim için değerlidir. Halkımla ben her vakit iç içe oldum. Muhalefet partilerine gönül veren vatandaşlarımın morallerini de biz bozmadık. Bu kardeşlerimize hayal kırıklığı yaşatanlar gönül verdikleri partinin yöneticileridir. Bunlar maalesef toksik ilgiler kurdular. Bu bağlar işi buralara getirdi. Hala topluma umut vermek yerine negatif bir siyasi telaffuz kullanıyorlar. Biz olumlu yaklaşım içinde olacağız ve bunların yaptığını birebir lisanla biz yapmamalıyız ve yapmayacağız.

Kadına şiddete sert reaksiyon:  Biz ümüğünü sıkarız bu işin latifesi yok

Türkiye’de parlamentoda bayan sayısını artıran en değerli parti AK Parti’dir. En genç bayan milletvekilleri bizim. Şu anda en genci 24 yaşında bir bayan milletvekilimiz var. İki fakülte mezunu. Teşkilatın kendi kademelerinden geldi. Parlamentoda gençlerin temsilcisi pozisyonunda olacaklar. Bir sefer bayana şiddeti katiyen reddeden bir partiyiz. Bir kere bayana şiddet bizim inancımızın, bizim kıymetler sistemi içerisinde mutlaka yasaklanmıştır. Kadınlarımzı şu anda bu toplumun yarısı. Bu ülkede bayanlarımızın ve her bir vatandaşımızın özgür ve eşit biçimde yaşamasını sağlayacak adımları biz attık. CHP’nin engelleme teşebbüsleriyle uğraş ede ede bugünlere geldik. Biz başörtüsüne özgürlük düzenlemesini hayata geçiridiğimizde Kılıçdaroğlu çabucak Anayasa Mahkemesi’ne koştu. Kızlarımız ne zahmetler çekti. Ben kendi kızlarımda yaşadım. Benim kızlarım da bu düşünceyi yaşadılar imam hatipte olmasına karşın yaşadılar. Bana Batılı başbakanlar sıkıntısı ki o vakit önemli mi diyorsun, evet. Bayana şiddetin adeta yok olma noktasına geldiği periyot bizim periyodumuzdur. Biz ümüğünü sıkarız bu işin latifesi yok. Ben bir kere Türk bayanın merhametine, uğraşına güveniyorum. Bayanlarımızı toplumun her alanında destekledik. 

Ülkemizi büyütecek adımları atacağız

Kabineyi hızla kurmamız gerekecek. Oturacağız, arkadaşlarımıza değerlendirmelerimizi yapıp milletimizin refahını artıracak ülkemizi büyütecek adımları atacağız. Parlamentoda Cumhur İttifakı’nın geldiği bir yer var. Ona nazaran de yolumuza kararlı bir biçimde devam edeceğiz. 

Biz terörü kaynağında kurutma stratejisini muvaffakiyetle uyguluyoruz

Benim milletim samimiyet testini çok güzel yapar. Burada bir kere samimiyet testi kaybetmiştir. Bunların yaptığı milliyetçilik büsbütün takiyeciliktir. Benim milletim takiyeciliği yutmaz. Daha düne kadar teröristleri affedendi firarilere kapı açandı. Selo’ya şayet çıkmasını istiyorsanız oyu Kılıçdaroğlu’na vereceksiniz diyen Kılıçdaroğlu değil miydi? Şu anda içeride cezasını çekiyor. Onu çıkarmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz diyor. Teröristlerin takviyesini aldıkça yüzü güldü, gülüyor. Dağdaki teröristler Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceksiniz diyorlar. Bir kere benim bildiğim milliyetçi dağdakilere ateş köpürüyor. Biz Cudi’de bunların inlerine girdiğimiz vakit geliyor vatandaş bizi bundan ötürü tebrik ediyor. Biz terörü kaynağında kurutma stratejisini muvaffakiyetle uyguluyoruz.

CHP tabanı hesap soracak. Pazardan sonra oralar karışacak, ortaklar da dağılacak.

Sinan Oğan’ın dayanak kararı

Sinan Bey’in iştirakinde pazarlık yok. Cumhur İttifakı için çalışmalara başladı. Taban şu anda bu yapıyı gördüğü vakit inanıyorum ki çok daha farklı bir yaklaşımla değerlendirmesini yapacaktır. Değerli olan ortaya çıkan sinerjiyi değerlendirmektir. Sinan Oğan bir gerçek. Cumhurbaşkanı adayı olarak bu seçimlere katılmıştır. Daha sonra aldığı kararla Cumhur İttifakı ile hareket etme kararı vermiştir.  Ben diyorum ki biz bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Türk dünyası bağlantılar mevzularında Sinan Oğan ile tıpkı şeyleri paylaşıyoruz. Mülteciler konusunda da natürel biz kendisine şunu da söyledik, şu anda Suriye’nin kuzeyinde bizim briket meskenler planımız var. Bu briket meskenleri orada kuruyoruz bu ortada yeni bir adım daha var Katar dayanak veriyor. Katar’ın verdiği takviyeyle de 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konut üretimine Suriye’de başladık. 1 seneyi bulabilir natürel. Bir taraftan yerleşim oralara başladı. Türkiye – Rusya – İran – Suriye görüşmeler yapılıyor. Ben Suriyeli kardeşlerimizin topraklarına döneceklerine inanıyorum.  600 bine yakın sığınmacı döndü.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir