1. Anasayfa
  2. Gündem

Seçim sonrası İYİ Parti lideri Akşener’den ilk açıklama

Seçim sonrası İYİ Parti lideri Akşener’den ilk açıklama
0

İYİ Parti başkanı Meral Akşener seçim sonuçlarına ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cins seçimi için açıklama yaptı. Akşener, partideki tüm kurumların Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için 9 gün boyunca alanda çalışacaklarını belirtti.

“Sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci cins için görüşmeler gerçekleştirdik.” diyen Akşener, ‘Bir bağlantı kümesi kuruldu. Arkadaşlarımız burada görevlendirildi. Ben ‘kanaat önderi’ denilen insanlarımızla görüşmeler gerçekleştirdim. Partimizin yetkilisi olan arkadaşlarımız emsal çalışmalar yaptı. 81 vilayet teşkilatımız, evvelki vekillerimiz ve yeni vekillerimiz saha çalışmasına başladı. Partimizin tüm şuraları alanda olacak.’ açıklamasını yaptı.

Akşener kelamlarını şöyle sürdürdü; Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmesi için kabiliyetlerimizin sonuna kadar çalışacağız. Ben de tercihini Sayın Erdoğan’dan yana kullanan ya da hiçbir adayı tercih etmeyen adayımızla görüşeceğim. İstanbul’da ağır saha çalışması programı olacak. Bugün İstanbul’a gidiyorum, programım yarın başlıyor.

MECLİS ÇOĞUNLUĞU CUMHUR İTTİFAKI’NDA

YSK tarafından mutlaklaşan sonuçları açıklayan Akşener, Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’nın aldığını söyledi. Akşener, “12 milyon potansiyel seçmenimiz var. Bu seçim 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönen bir seçim oluyor” tabirlerini kullandı.

ALİ BABACAN’IN KELAMLARINA YANIT

‘Cumhur İttifakı ‘Gelin biz birlikte çalışalım’ derse çalışmaya hazırız’ diyen Ali Babacan ile ilgili Akşener, ‘Bazen ne söylediğiniz değil ne vakit söylediğiniz önemlidir’ dedi.

“YETKİMİZİ KILIÇDAROĞLU’NA VERDİK”

“Sinan Oğan ile bir görüşmeniz oldu mu?” sorusuna da cevap veren ÂLÂ Parti başkanı, “Sinan Oğan ile görüşmedim. Her baştan ses çıkan sistemlerde sonuç alınamaz. Fakat kendisinin bir talebi varsa, başta ben olmak üzere hepimiz yetkimizi Kılıçdaroğlu’na verdik” karşılığını verdi.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir