1. Anasayfa
  2. Gündem

Samsun’da nefes kesen gösteri! Vatandaşlar akın etti

Samsun’da nefes kesen gösteri! Vatandaşlar akın etti
0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Doğu Park kıyı kısmında Türk Yıldızları, Solo Türk uçak ve kıyı güvenlik helikopter şovları yapıldı. Binlerce Samsunlu, şovları izlemek için kıyılara akın etti. Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği programda Türk pilotları hünerlerini sergiledi. Türk pilotlarının uçaklarla yaptığı akrobatik hareketler yürekleri ağza getirdi.

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

Saat 16.00’da başlayan şovlarda birinci olarak kıyı güvenlik helikopteri akrobatik hareketler yaptı. Daha sonra Solo Türk, Samsun semalarında belirdi. Yaklaşık yarım saat süren şovda yaptığı güçlü hareketlerle gökyüzünü süsleyen Solo Türk, son olarak yerini Türk Yıldızları’na bıraktı. Türk Yıldızları da havanın kapalı olmasına karşın nefes kesen bir şov sundu. Şovlar, uçakların selamlama geçişiyle sona erdi. Şovlarda pilotlar vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Yapılan şovları izleyen vatandaşlar, “Biz her yıl 19 Mayıs’ta Samsun’daki uçak şovlarını izlemekten zevk alıyoruz. Kendimizi onların yerine koyuyor ve bizler de pilot olmanın hayalini kuruyoruz” sözlerini kullandılar.

Gösteriler esnasında Doğu Park civarındaki tramvay, üst geçitler, cadde ve sokaklarda insan seli oluştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir