1. Anasayfa
  2. Gündem

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Tayfun füzesi ikinci kez ateşlendi!

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Tayfun füzesi ikinci kez ateşlendi!
0

Roketsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı, Roketsan tarafından geliştirilen Tayfun için 18 Ekim 2022 tarihinde Rize-Artvin Havalimanı’nda birinci kere test atışı yapılmıştı.

Geçen 7 ayın akabinde 12 Mayıs günü yeniden bir test atışı manzaraları resmi olarak Roketsan tarafından paylaşılan Tayfun’un bugün Rize-Artvin Havalimanı’ndan yine test atışı gerçekleştirildi.

Saat 06.44’te tekrar test atışı yapılan Tayfun’un test atışı esnasında Rize-Artvin Havalimanı’nın içerisinde ve etrafında ağır güvenlik tedbiri alınırken, Tayfun Füzesi’nin test atışının Rize ayağı muvaffakiyet ile tamamlandı. Füzenin kaç kilometre uzaklığa gönderildiği ile ilgili bilg verilmedi.

1/4

2/4

3/4

4/4

Genellikle 300 kilometreye kadar olan balistik füzeler ‘Taktik Balistik Füze (TBM)’; 300-1000 kilometre ortasında menzile sahip balistik füzeler ise ‘Kısa Menzilli Balistik Füze (SRBM)’ olarak tanımlanıyor. Tayfun Füzesi’nin kısa mühlet içerisinde envantere alınması bekleniyor. Tayfun ile Türk Silahlı Kuvvetleri, kıymetli bir caydırıcılık kapasitesine ulaşmış olacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir