1. Anasayfa
  2. Gündem

Polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti! Zuhal’İn ölümüyle ilgili yeni gelişme

Polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti! Zuhal’İn ölümüyle ilgili yeni gelişme
0

Kaptanpaşa Mahallesi Yay Sokak’ta 11 Aralık günü meydana gelen olayda Zuhal Ebrar Yıldız, konutuna döndüğü esnada, 2 kapkaç şüphelisi ile polisin ortasında kaldı. Polisin silahından çıkan kurşun, genç kızın sırtına isabet etti ve vefatına neden oldu. 

Bakırköy 45. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen birinci duruşmada mahkeme keşif kararı vermişti.

Bu sabah gerçekleştirilen keşfe, hakim, uzman bilirkişi ve taraf avukatları katıldı. Keşifte mahalle sakini olan 3 şahit dinlendi. Hakim, eksper raporunun hazırlanması için müddet verdi.

OLAY ANINI BASAMAK KADEME ANLATTI

Olayın gerçekleştiği noktada neler yaşandığını etap evre anlatan şikayetçi avukatı Adnan Harman, “Vefat eden kızımız sanığın tam önünden yürüyor. Söylendiği üzere kızımızın görülmemiş olması mümkün değil. Sanığın görüş açısı hiç kapanmıyor. Olayın gerçekleştiği saat de havanın yeni yeni kararmaya başladığı ana denk geliyor. Yani olay yeri aydınlık… Sanık merdivenin sonuna geldikten sonra iki adım atıyor ve vefat eden kızımızın bulunduğu tarafa yanlışsız ateş ediyor. Birinci ateş ettiği anda da kızımız Zuhal’e kurşun isabet ediyor ve yere düşüyor, olay yerinde de hayatını kaybediyor. Sanık polis memurunun ateş ettiği nokta ile Zuhal’in vurulup düştüğü nokta ortasında 8-10 metre kadar aralık var” dedi.

“GÖREVSİZLİK KARARI VERİLSİN”

Bir avukat Mehmet Yetim de sanığın vefat eden Zuhal Ebrar Yıldız’ı görmemiş olmasının mümkün olmadığını lisana getirerek olayın yaşandığı noktada birçok ışıklandırmanın olduğunu belirtti. Keşifte dinlenen şahitlerin da bunu teyit ettiğini söyleyen Yetim, “Sanık tarafı kurşunun sektiğini bu yüzden Zuhal’e isabet ettiğini argüman ediyor lakin bu mümkün değil. Seken merminin parçalanmış olması gerekir. Merminin çekirdeği sağlam olay yeri tespit tutanağında da bu türlü bir ayrıntı yok. Biz bu evrede mahkemenin misyonsuzluk kararı vererek belgeyi ağır ceza mahkemesine göndermesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Motosikletli şüphelilerden biri olan Selçuk Çubuker’in eşi Dicle Çubuker ise , “Burası bizim mahallemiz, biz burada oturuyoruz. Eşimin o akşam burada olması çok olağan. Eşimde silah yoktu, eşimin sicil kaydı var” dedi.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir