1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Akar, Kayserisporlu futbolcuyu Yunanistan Savunma Bakanı ile görüştürdü

Bakan Akar, Kayserisporlu futbolcuyu Yunanistan Savunma Bakanı ile görüştürdü
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 20 Mayıs Cumartesi günü Üstün Lig gruplarından Yukatel Kayserispor’u ziyaret etti. Akar’ı Kulüp Lideri Ali Çamlı, teknik yönetici Çağdaş Atan ve futbolcular karşıladı.

Oyunculara muvaffakiyet dileklerini ileten Akar, grubun kaptanı Yunan stoper Dimitrios Kolovetsios’a ise bir sürpriz yaptı. Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos’u cep telefonundan arayan Akar, Yunan futbolcu ile Bakan Panagiotopoulos’u görüştürdü. Bakan Akar, görüşme sırasında Kayserispor’un ligdeki muvaffakiyetlerini tabir ederek, Avrupa’da da birebir muvaffakiyetleri sergileyeceğine yönelik inancını belirtmesi üzerine Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos da Kayserispor’a muvaffakiyet dileklerini iletti.

Bakan Akar, “Sporcular bir manada barış elçileridir. Siyaset dışında birebir konuşarak görüşerek ilgileri çok hoş hale getiriyor, yumuşatıyorlar. Bu manada futbolcu arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi, ilgilerimizi desteklemek bakımından fırsatlar veriyorlar” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir