1. Anasayfa
  2. Gündem

Pamukkale sele teslim oldu

Pamukkale sele teslim oldu
0

Yurt genelinde sağanak yağış tesirini sürdürürken Denizli’nin Pamukkale ilçesinde şiddetli yağış sele neden oldu. Meskenleri, iş yerleri su basarken, caddeler ve sokaklar çamur altında kaldı. Denizli’de evvelki gün akşam saatlerinde tesirli olan sağanak Pamukkale’de de tesirini gösterdi. Şiddetli yağış Akköy Mahallesi’nde sele neden olurken, suyun dağdan sürüklediği ağaç modülleri mazgalları tıkayınca taşkın yaşandı. Karahayıt ve Akköy mahallelerinden geçen Uzunpınar Deresi taştı, iki mahallede sokak ve caddeler su ve çamur altında kaldı. Karahayıt Mahallesi’nde derenin yanındaki bir restoran ve mesken de su altında kaldı. 

TIR’ın dorsesi düştü

Eskihisar Mahallesi yolunda da karayolunun çökmesi sonucu bir TIR’ın dorsesi çukura düştü. Dere yatağındaki kimi ahırlardaki hayvanlar ise sel nedeniyle sürüklenerek boğulurken, hayvanları gözü önünde sürüklenen bir çiftçi, çaresizce dua ederek gözyaşı döktü. Belediye ve itfaiye grupları bölgede çalışma başlattı. 

*Kastamonu’nun Araç ilçesinde de kuvvetli sağanak yağış sonrasında debisi yükselen dere üzerindeki Saltuklu Köprüsü kullanılamaz hale geldi. Köprü üzerinde göçükler oluşurken, dere yatağında bulunan menfez köprü de yıkıldı.

*Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde son iki gündür makul aralıklarla tesirli olan sağanak sele neden oldu, yüzlerce dekarlık üzüm bağı göle döndü. İlçede Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları, ziyan tespit çalışmalarına başladı.

*Bilecik’te İstasyon Mahallesi’ndeki Dalakdere taştı, ulaşımda aksamalar meydana geldi. Yağıştan 25 meskenin etkilendiği öğrenilirken, belediye takımları sabaha kadar çalışma yaptı. Öte yandan kente iki günde metrekareye 23,3 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.

*Erzincan’da yaklaşık 1 haftadır aralıklı devam eden sağanak yağışlar nedeniyle Karasu Nehri’nin artan su düzeyi sonrası oluşan taşkınlarda ekili tarım toprakları sular altında kaldı.

*Kayseri Yeşilhisar’da sağanak nedeniyle yollar su ile kaplandı; 500 dekarlık tarım yerinde ziyan oluştu.

*Kütahya’da sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar suyla doldu, 50’ye yakın meskeni su bastı.

Ankara’da hortum uyarısı

Başkentte üç gün boyunca olması beklenen fırtına ve hortuma karşı ihtar yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Değerli hemşerilerim; önümüzdeki 3 gün boyunca ve bilhassa cumartesi günü meydana gelmesi beklenen son vakitlerin en ağır fırtına ve hortum tehlikesine karşı önlem almanızı kıymetle rica ederim” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir