1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetmişti! Sevenleri olay yerinde buluştu

Otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetmişti! Sevenleri olay yerinde buluştu
0

Bostancı Kıyı Yolu’nda, argümana nazaran polis denetiminden kaçan Temel Ü.’nün kullandığı arabanın çarpması sonucu ağır yaralanan bisiklet şoförü 51 yaşındaki Doğanay Güzelgün, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Güzelgün’ün ailesi, sevenleri ve bisiklet severler 19.30’da Bostancı İskelesi’nde bir ortaya gelerek, Güzelgün’e çarpan şoförün yakalanmasını istedi. Yapılan hürmet duruşu ve basın açıklamasının akabinde küme alkış ve ıslıklar eşliğinde kazanın yaşandığı noktaya yürüdü. Kıyı yoluna Doğanay’ın fotoğrafı, karanfiller, bisiklet ve kask bırakıldı. Gözyaşlarıyla birlikte kazanın yaşandığı noktada alkış tutan küme olaysız bir halde dağıldı.

GRUP İSMİNE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Grup ismine yapılan basın açıklamasında ise, “Dün bisikletli dostumuz Doğanay Güzelgün’ü bir trafik cinayetinde kaybettik. Doğanay abi burada hepimizin birlikte bisiklete bindiği, güleryüzüyle etrafına müspet güç saçan birebir vakitte hem işiyle hem hobisiyle topluma olumlu katkı sağlayan çok pahalı bir arkadaşımızdı.Biz bisiklet atletleri neredeyse her sabah idmanlarımızı inançlı halde yapabilmek için araç trafiğinin en az olduğu saat olan sabaha karşı 05.30’da Bostancı’da yani burada toplanarak sürüşlerimize başlıyoruz. Tekrar bu idman günlerinden biriydi dün. Saat tam 05:30’da küme hareket etmek üzereyken suratının saatte 120 kilometreden fazla olduğu iddia edilen bir araç caddenin karşısına geçmekte, hatta neredeyse caddenin karşısına geçmiş olan bisiklet şoförü Doğanay Güzelgün’e çok şiddetli bir halde çarptı. Ve olay yerinde vefatına sebep oldu. Bu kolay bir trafik kazası değil. Bu bir cinayet. Bu bağlamda birinci önceliğimiz hala yakalanmamış olan katil zanlısı Temel Meşhur’un bir an önce yakalanması ve en ağır formda yargılanıp cezalandırılmasıdır. Hoş insan Doğanay Güzelgün’ü kaybetmenin derin acısıyla birlikte ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz” denildi.

“KATİL ZANLISI SOKAKTA ARAMIZDA”

Anmaya katılan bisikletli Sinem Sayar, “Hepimiz çok üzgünüz. Artık bu bisiklet kazaları demiyorum cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz. Davanın da sonuna kadar ardında duracağız. Şu an bu cinayeti işleyen katil zanlısı sokakta ortamızda. Bugün bana, tahminen size, sizin çocuklarınıza, tanıdıklarınıza birebirini gerçekleştirebilecek potansiyel taşıyor. Yakınımdı, hepimizin yakınıydı Doğanay abi. Doğanay abinin yakın olmadığı kimse yoktu. Hayat dolu ve çok toplumsal bir insandı. Burada gördüğünüz birçok bisikletçiyle teması olmuştur” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap