1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Meteoroloji Pazar gününe dikkat çekti! Birçok bölgede etkili olacak

Meteoroloji Pazar gününe dikkat çekti! Birçok bölgede etkili olacak
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz’in iç kısımları ve Osmaniye ile K.Maraş’ın batısı, Adana’nın kuzey ve doğusu, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Karadeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) bölge genelinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç bölümleri ve Osmaniye ile K.Maraş’ın batısı, Adana’nın kuzey ve doğusunun mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, batı kesitlerinin yarın (Cuma) öğlen saatlerinden sonra lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Karabük merkez hariç iç kısımlarının yarın (Cuma) öğlen saatlerinden sonra mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

5 GÜNLÜK TAHMİN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden paylaşılan 5 günlük yeni raporda Pazar günü yurdun bir çok bölümünde sağanak yağış beklendiği gözlemlendi.

‘HAVA SICAKLIKLARININ MEVSİM NORMELLERİ CİVARINDA SEYREDECEĞİ BEKLENİYOR’

Haftalık Hava Tahmininde  (16 – 22 Haziran 2023) Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin varsayım edildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap