1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Karsu Dönmez’den yürek yakan sözler! ‘Kına gecemi Aliye halam yapsın istemiştim’

Karsu Dönmez’den yürek yakan sözler! ‘Kına gecemi Aliye halam yapsın istemiştim’
0

Mustafa Sandal’ın ‘Jest Oldu’ müziğiyle şöhreti yakalayan müzisyen Karsu Dönmez, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 vilayetimizde yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketinde ailesinden halalarını, kuzenlerini ve kuzenlerinin çocuklarını kaybetmişti.

Yaşamını Hollanda’da sürdüren Türk asıllı Hollandalı piyanist ve bestekar Karsu Dönmez, konuk olduğu programda yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Zelzele bölgesinde hala Toplum Gönüllüleri Vakfı ile çalışan Karsu, zelzele bölgesine yardım etmek isteyenlerin şu anda ne yapmaları gerektiğini bilmediklerine dikkat çekti.

TOPLANAN YARDIMI PAYLAŞTIKLARINI AÇIKLADI

Adını Hatay’ın Karsu köyünden alan müzikçi Karsu ve ailesi, başlattıkları kampanyalarla yaşadıkları ülke olan Hollanda’da zelzele felaketi için 120 milyon Euro toplamışlardı. Karsu, Unicef ve çocuk dernekleriyle toplanan yardımı paylaştıklarını da birinci kere açıkladı.

”AİLEMDEN HABER ALANA KADAR ZELZELE HABERLERİNİ İZLEMEDİM”

Hatay’ın Karsu köyünden 1990 yılında Hollanda’ya göç eden bir ailenin kızı olan Karsu, Ahmet Mümtaz Taylan’a akrabalarının enkaz altında olduğu vakti anlatırken şu tabirleri kullandı:

Evde ağlamak mı, bağırmak mı? Başımı bazen duvara vurmayı istedim! O denli bir şey içindeydik ki ailecek, halam yaşıyor mu, nenem yaşıyor mu, kuzenim enkazın altından çıkacak mı? Türkiye bunu televizyondan izlerken, ben televizyona bakmadım esasen. Yapamadım.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

33 yaşındaki müzisyen, zelzeleden sonra hayatındaki en kıymetli şeyin insan olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde nikah masasına oturmaya hazırlanan Karsu, gerçekleşmesini planladığı düğününü anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

”KINA GECEMİ ALİYE HALAM YAPSIN İSTEMİŞTİM”

Kına gecesini, Kahramanmaraş sarsıntısında toprağa verdiği Aliye halasının yapmasını istediğini söyleyen Karsu, ”Özümle meşgul değildim, dışardakiyle meşguldüm. Sarsıntıdan sonra farkına vardım ki hiçbir şey umrumda değil, masada çiçek olmazsa olmasın, insanları istiyorum. Aliye halam vardı, kına gecemi o yapsın istemiştim. O yok artık mesela. En kıymetli şey beşerler ve küçük şeyler. Artık küçük şeylerden keyifli oluyorum” dedi.

EVLİLİK TEKLİFİ ALDI

Öte yandan; Karsu, gözlerden uzak aşk yaşadığı sevgilisi Mike Schrama’dan geçtiğimiz yıl Ekim ayında evlilik teklifi almıştı. Antakya tatili sırasında evlilik teklifi alan ve sevgilisine ‘evet’ cevabını veren genç müzikçi, o anlarını Instagram hesabından yayınlamıştı.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Evlilik yolunda birinci adımı atan çift, hoş haberi takipçileriyle paylaşmıştı. Karsu, çekilen fotoğrafları ‘I said. Yes’ notuyla yayınlamıştı. Karsu’nun paylaşımına ünlü dostları da tebrik bildirileri yazmıştı.

İlginizi Çekebilir
durusmaertelendi-8ZGAx8SL.jpg

Yazar Hakkında

Yorum Yap