1. Anasayfa
  2. Gündem

Kiracılara sinirlendi, daireye biber gazı sıktı! 5 kişiyi hastanelik etti

Kiracılara sinirlendi, daireye biber gazı sıktı! 5 kişiyi hastanelik etti
0

Olay, 31 Mayıs’ta Çıldır Mahallesi’nde meydana geldi. G.U., teze nazaran; işlettiği apartta kalan kiracıların 203 numaralı daireden çıkmasını istedi. Bir müddettir çıkmayan kiracılara sonlanan G.U., daireden içeriye biber gazı sıktı. Bu sırada dairedeki S.B. (53), D.B. (35), D.B. (25), Y.E. (14), N.E. (11), gazdan etkilendi.

“203 NUMARALI ODADA KALAN KİRACILAR BENİ SUÇLUYOR”

Kiracılar, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Sıhhat gruplarınca Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kiracılar, tedavi sonrası taburcu edildi. Şikayet sonrası gözaltına alınan G.U., süreçleri sonrası isimli denetim ile özgür bırakıldı. Polisteki tabirinde G.U., “Aparttan ağır bir koku geldi ve 203 numaralı odada kalan kiracılar beni suçluyor. Apartın kat vazifelisi yeni paklık yaptı. Bana paklık hususlarını yanlış karıştırdığını anlattı” dedi.

‘YOĞUN BİR KOKU GELDİ’

Kat vazifelisi Ş.B. ise tabirinde, şunları söyledi:

“Temizlik yaparken G.U. yanıma geldi, acıktığını söyledi. Yoğurt ve ekmek götüreceğim sırada ağır bir koku geldi. Nefes alamayıp, kendimi dışarı attım. G.U. beni arayarak ‘Klor ile çamaşır suyunu karıştırdın. Ondan ötürü bu durum meydana geldi. Sen anladın’ dedi. Paklık yaparken bu türlü materyaller kullanmadım.”

Kiracılar ise sözlerinde; bir müddettir G.U.’nun kendilerini daireden çıkarmak istediğini, bu husus ile ilgili daha evvel şikayetçi olduklarını ve isimli sürecin devam ettiğini söyledi. Kiracılar, daha evvel de tehdit edildiklerini ileri sürdü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir