1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan teşekkür turu

Kılıçdaroğlu’ndan teşekkür turu
0

Mehtap Gökdemir – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde “teşekkür” ziyaretlerine çıkacak. Ziyaret tipinin partinin üzerindeki negatif havayı da dağıtacağı tabir ediliyor.

Kılıçdaroğlu’nun yakın çalışma grubu, “Bir heyecana muhtaçlık var. Yıkılmadık ayaktayız kelamını resmileştirmek ve halkın ortasına girmek lazım. Vatandaşa gitmek ve millete teşekkür ziyaretlerine başlamak lazım” teklifini lisana getiriyor.

Teklif sunulacak

Kılıçdaroğlu sunulacak öneriyi kabul ederse, yalnızca oyların arttığı yerlere değil, Türkiye’nin genelini kapsayacak halde bir program hazırlanacak ve “Bizi desteklediniz. Teşekkür ederiz” denilecek.
Kılıçdaroğlu’nun yakın çalışma grubu, “Hatamız ne, vatandaştan sormak lazım. Eksiğimiz ne, ne yapalım, nereyi yanlış yaptık, bunu vatandaşa sormak lazım. Bu partideki negatif havayı da dağıtır” değerlendirmesini yapıyor.

Örgütlerin başına Özkoç

Öte yandan yeni MYK yapılanmasında parti örgütlerini kendisine bağlayan Kılıçdaroğlu, bu hususla ilgili kendisine koordinatör başdanışman atayacak.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun koordinatör başdanışman olarak eski Küme Başkanvekili Engin Özkoç’u görevlendirmesi bekleniyor.

Özkoç, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adaylığı için müracaat yapmamıştı. Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerine de örgütler konusunda misyon vermesi bekleniyor. Yedi bölge için vekillere misyon verilecek.

Bu arada sosyal medya hesabından “Adalet Yürüyüşü”nün 6’ncı yıl dönümünü nedeniyle paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşümüz ülkemizin tüm mazlumları ve adalet arayan herkes içindi. Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin, bu yürüyüş bizim birinci adımımızdı” sözlerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap