1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu, danışman kadrosunu da değiştiriyor

Kılıçdaroğlu, danışman kadrosunu da değiştiriyor
0

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, 4 Haziran 2023 tarihi öncesi danışman ve başdanışman olarak atanan tüm şahısların, misyonları 14 Haziran 2023 tarihi prestiji ile sonlandırılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ismine yaptıkları çalışmalar için herbirine farklı ayrı teşekkür ederiz” denildi.

Yeni atamalar bekleniyor

Kılıçdaroğlu, MYK’nın akabinde danışman takımında da değişime gidiyor. Edinilen bilgiye nazaran ortalarında Jeremy Rifkin, Erdoğan Toprak, Ahmet Nazif Yücel, Recep Cengiz, Veli Özdemir, Recep Beşenk, Nuşirevan Elçi, Rasim Bölücek’in de yer aldığı onlarca danışman ve başdanışmanın vazifesi sonlandırıldı. CHP’de artık yeni atamalar bekleniyor. Kimi isimlerle tekrar yola devam edileceği belirtiliyor.

Yine edinilen bilgiye nazaran, Başdanışman Veli Özdemir’in, Kılıçdaroğlu’na 29 Mayıs’ta yaptığı görüşmede, “Ben dahil bütün danışmanlarınızı misyondan alın. Bu kadar danışmanla yürütemezsiniz. Bütün danışmanlarınızı alın, bu kadar danışman çok fazla. Yine yapılandırmada sonra tekrar atarsınız, atamazsınız, o sizin takdiriniz” diye teklifte bulunduğu belirtildi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap