1. Anasayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu tahtayı çıkardı: Herkes gelsin sen gelme Erdoğan!

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bomba bir video paylaştı. Paylaşımdan önce "Sen Gelme Erdoğan" diyerek Erdoğan'ı etiketleyen Kılıçdaroğlu yapacağı ekonomik devrimi tek tek anlattı. İşte Kılıçdaroğlu'nun bomba videosu.

Kılıçdaroğlu tahtayı çıkardı: Herkes gelsin sen gelme Erdoğan!
0

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu vatandaşlara evinin mutfağından değil, bu kez kara tahta önünden seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, saat 22.00’de Twitter hesabından bir video yayımladı. Videodan önce vatandaşları davet eden Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı da etiketleyerek “Sen gelme” dedi. “Saat 22.00’de burada buluşalım. Herkes gelsin. Sen gelme @RTErdogan” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu beklenen açıklamayı yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi şahlandırmaya her şeyimizle hazırız. Vizyonumuz, şampiyonlar ligi ekonomistler, dürüst bürokratlar, çalışkan insanlar, bolca temiz yatırım parasıyla. Erdoğan şimdi bunu da yazar beyannameye, sonra da bir lansman patlatır” ifadelerini kullandı.

TAHTADA NE ANLATTI?

Kılıçdaroğlu videoda şunları söyledi:

“Bakın bu benim çalışma tahtam. Bu aralar bende çokça yeni proje duyacaksınız. Bir kere, net bir gerçeği ortaya koyalım. Türkiye’nin zenginleşebilmesi için nitelikli üretim yapması gerek. Türkiye, katma değeri yüksek ürünler üretmeden zenginleşemez, büyüyemez. Verimliliği yüksek üretim için, üretim makinalarını da ara malını da yedek parçayı da nihai ürünü de kendimiz üretmeliyiz, nasıl mı?

Öncelikle tüm Türkiye’yi kapsayacak özel ekonomi bölgeleri oluşturacağız. Global bir üretim. Ticaret, finans ağımız olacak. 81 ilimizi dolaylı olarak etkileyen, 9 özel ekonomi bölgesi, 17 tarım ve hayvancılık merkezi ve 50 üretim üssü kuracağız. Türkiye genelinde büyük bir üretim hareketi başlatacağız. Bu bölgeler, 6 temel prensip yani 6 temel ilke ile çalışacak.

1- Maliyet: Toplam maliyet liderliği. Rekabet gücümüz kur farkı ve ucuz iş gücünden kaynaklanmayacak. Yani Türkiye bir ucuz iş gücü pazarı asla olmayacak. Stratejik üretimden katma değerli ürünlerden uygun lojistikten kaynaklanacak.

2- Odaklanma: Belirli alanlara odaklanarak uzmanlaşacağız. Bütün gelişmiş ülkeler böyle yapıyor. Biz de aynısını yapacağız.

3- Farklılaşma: Farklılaşma, pazarda ayrışan ürünler üreterek farklılaşacağız.

4- İnovasyon: Yani yenilikçilik. Anlattığım bu bölgeler, ÜR-GE, yani üretim geliştirme, AR-GE, yani araştırma geliştirme, inovasyon odaklı olacak.

5- Sermaye güvenliği: Bölgelerde güçlü, güvenli ve ulaşılabilir sermaye alt yapısı hazır olacak.

6- Hukuk: Yani, hukuki güvence. Çalışanlar, yatırımcılar ve işletmeler hukuki güvence altına alınacak. Herkesin can ve mal güvenliği olacak. İktidarımızın ilk 3 ayında gerekli yasal düzenlemeler yaparak hemen temelleri atacağız.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir