1. Anasayfa
  2. Gündem

Kesin seçim sonuçları en geç yarın açıklanacak

Kesin seçim sonuçları en geç yarın açıklanacak
0

28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanı ikinci tıp seçimi için sandık başına giden seçmen tercihini yaptı. Kesin sonuçlar için ise gözler Yüksek Seçim Şurası’nda olacak

Yüksek Seçim Konseyi tarafından, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci çeşit oylamasının kesin sonuçları, en geç 1 Haziran’da Resmi Gazete’de ilan edilecek.

Seçim takvimine nazaran, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tıp oylaması ile ilgili sandık konseylerinin kararları ve tutanaklarına karşı ilçe seçim şuralarına yapılacak itiraz mühleti 29 Mayıs’ta sona erdi.

30 Mayıs’ta, ilçe seçim heyeti kararları ile birleştirme tutanaklarına karşı, vilayet seçim konseylerine yapılacak itiraz süreci tamamlandı.

Bugün ise vilayet seçim şurası kararlarına ve vilayet birleştirme tutanaklarına karşı, YSK’ya yapılan itiraz mühleti sona erecek.

Yüksek Seçim Heyeti, 1 Haziran’a kadar vilayet seçim konseyi kararları ve vilayet birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazları kararı bağlayacak. Kesin seçim sonuçları da tıpkı gün Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kaynak: TRT Haber

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir