1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kaldırım taşıyla öldürdü, cesedini parçalayıp buzlukta sakladı!

Kaldırım taşıyla öldürdü, cesedini parçalayıp buzlukta sakladı!
0

Bahçelievler’de 39 yaşındaki Özbekistan asıllı Umida Tulyaganova’yı, kaldırım taşıyla öldürüp cesedini modüllere ayırıp derin dondurucuda saklayan 61 yaşındaki sanık İstek Beler’in yargılanmasına başlandı.Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada sanık İstek Beler hazır bulundu.

 

“BANA KARŞI HALLERİ DEĞİŞMEYE BAŞLADI”

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık İstek Beler “Umıda ile 3 yıl evvel AVM’de tanıştım. İç çamaşırı mağazasında çalışıyordu. Bana telefonunu verdi. Buluştuk. Sevgili olduk. Bir daha ayrılmadık. Onu çalıştırmadım. Kendisiyle gayri resmi karıkoca münasebetimiz vardı. Özbekistan’daki yerine 300 bin TL vererek mesken yaptırdım. Birlikte orada yaşayacaktık. Son 20 günde bana karşı halleri değişmeye başladı. Bana ‘evden git’ diyordu. Olayın olduğu gün Umıda’yı yatakta bir erkekle yakaladım. O adama ‘çık git’ dedim. Hatta ayakkabısını pencereden attım. Adam gittikten sonra Umıda’yla tartıştık” dedi.

“KOLLARINI KESİP DOLABA KOYDUM, PARÇALAMA KISMINI HATIRLAMIYORUM”

Aralarındaki tartışmanın 5-6 saat sürdüğünü söyleyen sanık “Tartışma en sonunda hengameye dönüştü. Balkon kapısı açık kalsın diye önüne taş koymuştuk. İkimiz hengameye başlayınca birlikte yere düştük. Umıda taşı alıp bana vurmak istedi. Lakin ben ondan süratli davrandım. Taşı aldım ve ona vurdum. 7 kere daha taşla vurdum. Ağzından ses geldiği için ağzına havlu soktum. 15 dakika geçti. Kirpikleri hala titriyordu. Bu kere ölmedi diye onu boğdum. Kıyafetlerini yırttım. Kanları sildim kokmasın diye. Sonra kollarını kesip dolaba koydum. Cinnet getirmişim. Parçalama kısmını asla hatırlamıyorum. Ben Umıda’yı öldükten 2 saat sonra kestim. Olayda sonra 3 saat meskende kaldım. Dışarı çıktığımda kız kardeşimi aradım. Ona ‘ben makûs bir şey yaptım’ dedim. O da bana ‘sen karıncayı incitemezsin’ dedi. Konuta getirip cesedi gösterdim. Yüzüme tükürür üzere bir hareket yaptı. Karakola haber verilmiş aslında, polisler geldi beni aldı, pişmanım” diye konuştu.

TANIK: “HER BİR MODÜLÜNÜ BİR YERE ATACAĞIM’ DEDİ.

Tanık olarak dinlenen İstek Beler’in kız kardeşi Saadet Özdemir ise “Ağabeyim beni telefon ile aradı. ‘Çok makus bir şey yaptım acil gel görüşmemiz lazım’ dedi. Ağabeyimle buluştuk. Bana ‘Umıda’yı öldürdüm. Ortamızda tartışma çıktı. Öbür erkek var çok zoruma gitti. Bana daima kredi çektiriyordu. Kendisine konut yaptırdı. Ben artık ona yetemiyordum’ dedi. Ben kendisine inanmadım ‘bana göster’ dedim. Konuta gittik bana ‘korkar mısın’ dedi. Ben korkmayacağımı söyledim. Daha sonra mutfaktaki derin dondurucuyu açınca kolları gördüm. ‘Ceset nerede?’ dedim. Odaya geçtik. Battaniyeye sarılı halde yerdeydi. Ayaklarına ve baş tarafına 2 tane pervaneli soğutucu koymuştu. Ben ‘bunlar nedir?’ dedim. Kokmasın diye yaptığını söyledi. Ağabeyim battaniyeyi kaldırdı. İçinde yalnızca iç çamaşırı olan bir bayan vardı. Ben çok korktum. Bir an evvel o konuttan çıkmak istedim. Ağabeyime ‘bundan sonra ne yapacaksın?’ diye sordum. Bana ‘keseceğim, poşetlere koyacağım her bir kesimini bir yere atacağım, yakalandığım yere kadar gider’ dedi. Sonra abim beni dolmuşa bindirdi. Çok berbattım kızım Melis’e olayı anlattım. Kızım çabucak ağabeyim Tuncay’ı aradı. Tuncay polistir, benim Kocasinan Karakolu’na gelmem gerektiğini söyledi. Kızım ve damadım beni alarak karakola götürdü. Ben bildiklerimi polise anlattım” dedi.

Tanık beyanının akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 23 Mart 2023 günü Bahçelievler’de meydana gelen olay anlatıldı. İddianamede 39 yaşındaki Özbekistan asıllı Umida Tulyaganova’nın, 61 yaşındaki sanık İstek Beler tarafından öldürüldüğü üzerine bir ihbar geldiği belirtildi. Gözaltına alınan sanık Beler, soruşturma dahilinde alınan tabirinde Tulyaganova ile 2020 yılının Ocak ayında tanışıp birlikte yaşamaya başladıklarını, ortalarında çıkan tartışma sonucu maktulün kendisini meskenden atmaya çalıştığını söyledi. Olaydan 3 ay evvel dışarıdan bir kaldırım taşı alarak maktulü öldürmeyi istediğini söyleyen Beler, olay günü maktulle kredi kartı borcu nedeniyle tartıştığını belirtti. Beler olay günü sahur yaptıktan sonra uyuyan maktule balkondaki kaldırım taşını alarak vurduğunu ve cesedi parçalayarak derin dondurucuya koyduğunu itiraf etti. İddianamede İstek Beler’in ‘tasarlayarak, canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme’ cürmünden, ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırılması istendi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap