1. Anasayfa
  2. Gündem

Kabaktepe: Seçmenlerin tamamını sandığa çağırıyorum

Kabaktepe: Seçmenlerin tamamını sandığa çağırıyorum
0

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. cins seçimi hakkında seçmenlere davette bulundu. Kabaktepe, toplumsal medya hesabından yaptığı davette şu tabirlere yer verdi:

“Değerli İstanbullular; Allah’a hamdolsun ki milletçe 14 Mayıs seçimlerini hiçbir aksiliğe müsaade etmeden barış ve huzur içerisinde gerçekleştirmeyi daima birlikte başardık. Seçim akşamı muhalefetin palavra ve tutarsız beyanlarına, milletimizi kandırma teşebbüslerine karşın milletimiz tam bir vakar ve sükûnetle 14 Mayıs’ı demokrasi şöleni olarak gerisinde bıraktı. Milletimiz, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan dayanağını ve inancını en üst perdeden ilan ederek seçimlerin ikinci tıp ile neticelenmesi noktasında bir karar ortaya koydu. Milletimizin bu tercihi bütün siyasi çekişmelerden bağımsız olarak bizler için çok değerlidir. Çünkü seçimler süreksiz, milletimizin varlığı baki olandır. Bu karar doğrultusunda 28 Mayıs’ta iki rakibin yarışacağı bir seçime gerçek süratli bir halde gidiyoruz.

“RAKİP OLMAK DÜŞMAN OLMAYI GEREKTİRMEZ”

Kabaktepe toplumsal medyadan yaptığı açıklamanın devamında ise şu tabirleri kullandı:

“Her seçim bir yarıştır ve her yarış düşmanlığı değil rekabeti barındırır. Rakip olmak düşman olmayı gerektirmediği üzere, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı bir hali da gerekli kılmaz. Milletimizin her vakit olduğu üzere 28 Mayıs seçimlerini de büyük bir olgunluk ve sükûnetle geçireceğine olan inancım tamdır. Seçimi kazanma umudu günden güne azalan muhalefetin milletimizi gererek, yapay gündemler üzerinden kaos çıkarma teşebbüslerine girerek yanlış yaptıklarına ne yazık ki şahitlik ediyoruz.

Bizler sağcısı ile solcusu ile milliyetçisi ile daima birlikte Türkiye olmayı başarmış ve daima birlikte geleceğe yürüyen bir milletiz. Seçimler gelip geçer, seçimler kazanılır ve kaybedilir lakin seçimin rekabet ortamını gerginlik ortamına çevirme teşebbüsünde bulunanları milletimiz de tarihte asla lakin asla unutmaz. Bu yüzden bulundukları pozisyon prestiji ile seçmeni etkileme gücü olan muhalefet aktörlerini tansiyondan uzak durmaya ve tansiyonu tırmandırıcı manipülatif hareketlere tevessül etmemeye davet ediyorum.

Seçmenlerimizin tamamını ayrım yapmaksızın sandığa ve demokrasiye çağırıyorum. Bütün bileşenleri ile ülkemizin her ferdini karar vermeye ve ülke idaresine katkı sunmaya davet ediyorum. Unutmayınız ki milletimizin selameti, seçmenimizin güvenliği, seçimde misyon alan kardeşlerimizin vazifelerini sağlıklı formda yerine getirmesi ve hiçbir vatandaşımızın olumsuzluk yaşamaması her şeyin ve her çıkarın üzerindedir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir