1. Anasayfa
  2. Gündem

İş adamı Muhammed Yakut kim? Yeni bir Sedat Peker mi doğdu? Osman Gökçek’ten Reza Zarrab’a flaş iddialar!

Sosyal medyada yayımlanan ve akıllara Sedat Peker'i getiren videolar gündem oldu. Sosyal medyaya düşen bir video gündeme oturdu. İş adamı olduğu öğrenilen Muhammed Yakut, iki part halinde video yayınladı ve çeşitli iddialarda buldundu. Yakut videolarında Demirören'den Kalyoncuya, Özhaseki'den Berat Albayrak'a kadar birçok isimden bahsetti. İşte gündeme bomba gibi düşen Muhammet Yakut videoları ve iddiaları.

İş adamı Muhammed Yakut kim? Yeni bir Sedat Peker mi doğdu? Osman Gökçek’ten Reza Zarrab’a flaş iddialar!
0

Sosyal medyaya düşen bir video gündeme oturdu. İş adamı olduğu öğrenilen Muhammed Yakut, iki part halinde video yayınladı ve çeşitli iddialarda bulundu.

Muhammed Yakut’un videoları ve konuşma tarzı Sedat Peker’i akıllara getirdi. Başına gelen olayları AKP’den bir çok üst düzey yetkiliye anlattığını ancak bir sonuç alamadığını belirten Yakut, Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak’ın da aralarında bulunduğu isimlerin, 55 milyon dolara devir aldıkları bir firmanın bedelinin 38 milyon dolarını ödemediğini iddia ediyor.

Muhammet Yakut, daha sonra yeni videolar yayımladı ve çeşitli iddialarda bulundu. Yakut’un özellikle Osman Gökçek’e, “Senin o babanın (Melih Gökçek) Ankaralı Travesti Okşan ile olan ilişkisini açıklarsam baban sokağa çıkamaz.” ifadesi sosyal medyada gündem oldu.

Peki Muhammed Yakut videolarda ne söyledi?
İşte Muhammed Yakut’un videoları ve yönelttiği iddialardan bazıları.

Yakut. Yurtgaz Petrol’ün sahibi Ercüment Bayegan eşi Rüya Bayegan ile ilgili iddialarda bulundu. Hatay’ın Erzin ilçesinde 185 dönüm arazide bulunan tesisin ortağına ait olduğunu yıllar önce 55 milyon dolara Yurt Petrol A.Ş. sahibi Ercüment Bayegan ile Rüya Bayegan’a satıldığını ve yaklaşık 17 – 18 milyon dolarının peşin ödendiğini iddia etti. Yakut, geri kalan 38 milyon doların ise hiç bir şekilde ödenmediğini iddia etti. Satın alınan 185 dönümlük tesisin 400 dönüme çıkarıldığını ne amaçla bu tesisi büyüttüklerini yayınladığı videoda anlattı.

Muhammet Yakut’un ilk iki videosunda yer alan iddialardan bazı bölümler şöyle:

ANLATTIKLARIMI DUYUNCA, MİDE SPAZMI GEÇİRDİ

Aktif Bank dosyası… Bir kardeşim geldi, bazı belgeler getirdi. Baktım, anladığım bir konu değildi. Çok güvendiğim bir bankacıya, ‘Aktif Bank’ yazılarını silerek gönderdim. Kendisi bana bu işin vehametini söyledi. Ben de bunu Cumhurbaşkanımızın bilmesi gereken bir konu olduğunu düşündüm.

Beni Mehmet Özhaseki’ye yönlendirdiler. Yassıada’nın açılacağı günden bir gece önce telefon geldi. Randevu verdiler. Gece 22.30 civarında Büyükşehir Belediye Belediyesi’nin yanındaki otelde randevu verdiler. Sabah 4.30’a kadar Özhaseki’yle oturduk. Herşeyi A’dan Z’ye anlattım. İki defa mide krampı geçirdi benim bu anlattklarım karşısında.

Bütün belgeleri sana gösterdim. Yalayut Nurettin Canikli’nin, takoz Hayati Yazıcı’nın bana bütün yaptıklarını size anlattım. Bana nasıl kumpas kurup, nasıl cezaevine attıklarını, nasıl cezamı onaylattıklarını anlattım. Yalan söylemeden anlattım. Siz de bana döndünüz dediniz ki; bunları nereye vereceğiz?

Ben de size ‘Güvendiğiniz en önemli kuruma’ verin. Siz bana, ‘Hakan Fidan’ dediniz. Ben size, ‘Ben kendisiyle görüşmem, çünkü bildiklerim var’ dedim. Bana ‘Kimle görüşürsün’ dediniz; ben de size ‘Sizin güveneceğiniz bir şahıs olsun yeterlidir’ dedim. Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde güvenlik politikaları başkanı Mustafa Beyin ismini verdiniz.

Ankara’ya geldik. Kendi bankacımı da aldım. Mustafa bey aradı bizi. Hepsi evraklı zaten. WhatsApp yazışmalarımız da var. Kimliklerimiz istendi. Araç plakalarımız istendi. Hepsini biz Mustafa beye yazdık. Çankaya Köşkü’nde randevu verdi. A’dan Z’ye bizi dinledi. Sonra ben kendisine sadece, ‘Bu konudan Cumhurbaşkanımızın haberi olacak mı olmayacak mı’ dedim. ‘Kesinlikle olacak’ dedi.

Daha sonra bankacı arkadaşı çağırdım. Teknik olarak bütün herşeyi A’dan Z’ye yapılan her şeyi anlattı. Buradaki usulsülük 1 milyar 285 milyon 511 bin Euro! Burada kimler var; Abdullah Happani, (Reza Zarrap’ın adamı) Serkan Leke…

Bunları gördüğü zaman Mustafa bey, ‘infial’ dedi. Bütün bunların hepsinin belgesini verdim. Gün gün, saat saat, para girişleri. Bütün gruplar… Swift kodları. Kimsenin kaçacak bir yeri yok. Siz Beytullah’a savaş açacaksınız; peki açın!

Bu işin başındaki kişiler; Aktif Bank sahibi Ahmet Çalık, 2017’deki Aktifbank Genel Müdürü Serdar Sümer, Muzaffer Utku, 2017 Teftiş Kurulu Başkanı Hakan Özat. Bunların hepsi kayıtlı. Kimse bir yere kaçamaz.

Ben Mustafa Beye, Nurettin Canikli ve Hayati Yazıcı’nın bana yaptıkları bütün pislikleri de anlattım. Demek ki biz yanlış yere anlatmışız. Biz bütün evrakları Mustafa beye verdik. İstanbul’a geldik. Bu konularla, belgelerle ilgili gördüğünüz bütün belgeleri Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan’a da bizzat ben kendim gösterdim. Bunların ‘infial’ olduğunu söyledi.

Yani Reza Zarrap olayında bir ticaret var ama Aktif Bank’taki olay farklı. Bu yapılan bütün giriş çıkışların hepsi sahte. Siz Türkiye Cumhuriyeti’nde bu rakamların sadece 3-5 ayda hangi türlü ihracata çıktığını gösterebilirsiniz? İran’daki firmalar sahte, bütün firmalar sahte. Bunların hepsi patates firmalar.

Bize ne bir teşekkür geldi, ne başka bir şey. Bize bu işin sonunda Halkbank’tan sadece o da teminatlarımı vererek kredi aldım. Namuslu bir şekilde de ödedik. Bana babanızın parasını vermediniz. Faiziyle birlikte ödedim. Bana kıyak yapmadınız yani! Sorun yok…

Ercüment Bayagen, Rüya Bayagen, Avukat Şeyda Yıldırım, Bilal Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aktaş, Raif İnan, Berat Albayrak, Yeniyurt Petrol Terminal A.Ş. Hatay Erzin’de…

Adam 55 milyon dolara bunlara firmayı satıyor. 17-18 milyon dolar parasını alıyor. Kalan 38 milyon dolar parasını şu ismini saydığım insanlar adamın parasını vermiyor. Adam benim kendi şirketimin dışındaki işimde ortağım. Bu işten gelecek paradan kendi şirketime girecek para var. Helal para.

Adam kalan parasını almak için mahkemeye gidiyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz… Beni iyi tanır. Onun dosyası çok farklı. Onun Mardin, Midyat dosyası çok farklı! Bu ülkede hukuk, nimaz, adalet mi var?

Ercüment Bayagen ve Rüya Bayagen’e sesleniyorum. Geçen hafta seni aradım, Şeyda Yıldırım’ı da aradım. Tanımıyoruz dediniz benim için. Sen parayı gönderme, sen Bilal Erdoğan, Berat Albayrak abilerine güven. Hayırdır lan? Sen kimdin 20 sene önce? Elinde çanta çanta madeni yağ işi yapıyordun!

Hadi Bilal Erdoğan da orada ben de buradayım. Gönderme Abdullah Gümüş’ün parasını… Bak ben senin başına neler yapacağım. 15 gün önce Bilal Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aktaş’ın Sarıyer’deki ofisinde 38 milyon dolar hak paraya 28 milyon dolar teklif ediyorsunuz. Terbiyesiz adam. Eşkiya mısınız siz?

185 dönümlük yeri alıyorsunuz, daha sonra yan taraflardan Hazine’nin yerlerini alıyorsunuz. Tam bir petrol kimya tesisi yapıyorsunuz. Arkanızdakiler kim? Her yerde sağda solda Bilal Erdoğan, Berat Albayrak! O zaman biz sokağa çıkmayalım. Biz evde ev karısı olalım! Hayırdır, siz neyin peşndesiniz kardeşim.

Arsayı 300 dönümlere çıkardınız arsayı. Orada ne işler yapacaksınız acaba? Hangi çift boru hattından hangi mazotu, neyi ÖTV’siz çıkaracağınızı hepsini göreceğiz. Biz bu işin ana yerinden geldik. Ben bu devletin nasıl soyulduğunu takoz Hayati Yazıcı’ya çok iyi anlattım. Dosyada hepsi var.

Takoz Hayati senden bir randevu istedim. Allah benim belamı verseydi de o randevuya gelmeseydim. Ulan sen öyle aşağılık bir adamsın ki… Ahmet Akseki Cami’de namaz kıldık. Namaz çıkışı Gümrük Ticaret Bakanlığı’na geldik. Uzun bir odan var ya, en arkada da küçük bir odan var. Beni küçük odaya aldın.

Dedin ki bana, “Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan hakkında bana bilgi lazım.” dedin. Sen bana Burak Erdoğan’ın, makamında dövdüğünü söylemedin mi? Adi adam! Sen bana, “Geceleri Çatalca’da inşaat mı yapıyor, çiftliği mi var, lüks araçlarla sürat yapıyor” demedin mi? Ulan adi adam, ben sana döndüm ne dedim; “Ben böyle bir namussuzluğa girmem.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir