1. Anasayfa
  2. Gündem

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı
0

Beylikdüzü’nde bulunan Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmamhatip Lisesi’ne eşi Dilek İmamoğlu ve Selim İmamoğlu ile saat 11.00 sıralarında gelen Ekrem İmamoğlu, oyunu 2224 numaralı sandıkta verdi. Eşi ve oğlu ile oyunu kullanan İmamoğlu, sonrasında okul bahçesinde açıklamalarda bulundu.

Demokrasi ismine meselesiz bir seçim geçmesini dileyen Ekrem İmamoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti ve daha öncesindeki halk olarak demokrasi gayretimiz, neredeyse 200 yıla yakındır. 200 yıldır beşerler, ferdi hak ve özgürlükleri için bu topraklarda uğraş ediyorlar. O bakımdan, bugünün ona yakışan bir faziletle, davranışla ve işleyişle geçmesi önemli. Bu istikamette vazifesi olan beşerler var. Az evvel selamladım. Sandıkta misyon alan her siyasi partinin temsilcileri var. Vazife alan devlet vazifelisi, memurlar var. Her birisine öncelikle teşekkür ediyorum. Vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum. Sorun, atılan her oyun hakikat biçimde adresine ulaşmasını sağlamak. Bir oya bile halel getirmemek. Zira, oy milletimiz ismine bir namustur. O namusun korunması vazifesi, başta buradaki görevlilerle başlar ve sonrasında devam eder. Ta ilçe seçim şurasına, oradan vilayet seçim heyetine, Yüksek Seçim Şurası’na kadar devam eder. O bakımdan hepsine muvaffakiyetler diliyorum. Misyonlarını layıkıyla yapacaklarına inanıyorum. Lütfen hassas olalım. En doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine, vatanımızın her çizgisinde bu misyonunda her birisine muvaffakiyetler dilerim. Bu süreçte toplumun güvenliğini sağlayan insanlarımızın burada problemsiz sulh içerisinde süreci tamamlamalarına katkı sunan bütün emniyet güçlerimizi her vakit dualarımızla ayaklarına taş değmesin dediğimiz polisimiz, jandarmamız ve bütün emniyet güçlerimize de başarılı bir gün geçirmelerini ve bu konuda gereken en hassas işleyişi de yerine getirecek inancımla kendilerini tebrik etmek istiyorum. Lütfen misyonlarını en hoş halde yapsınlar. Onlar bizim canımız, hepsini Allah korusun” dedi.

Seçim çeşitleri öncesinin istek ettikleri lisanla geçmediğini aktaran İmamoğlu, “Bu lisanın karşılığında nitekim beşerler umarız süreç içerisinde helalleşebilirler. Bu lisanın karşılığında beşerler, umarız süreç içerisinde helalleşebilirler. Zira, çok makus iftiralarla ve ne yazık ki içi palavra dolu birçok konuyla karşı karşıya kaldık” diye konuştu. Helalleşilecek çok şey olduğunu lisana getiren Ekrem İmamoğlu, “Yarından itibaren bunlar konuşulacak. Ben, peşini bırakmayacağım. Birileri ‘ya olur bu türlü şeyler seçim sathında’ dese de bırakmayacağım” formunda konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir