1. Anasayfa
  2. Gündem

Gezi parkı olaylarının 10. yıldönümü eylemlerinde 59 gözaltı

Gezi parkı olaylarının 10. yıldönümü eylemlerinde 59 gözaltı
0

Sivil toplum kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar Seyahat Parkı olaylarının 10’uncu yıldönümü nedeniyle Taksim’deki Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) binası önünde saat 19.00’da gerçekleşen harekette bir ortaya geldi. Milletvekilleri ve Seyahat Parkı olaylarında hayatını kaybedenlerin ailelerin de katıldığı aksiyonda, ölenler, isimleri tek tek okunarak anıldı. Basın açıklamasının okunmasının akabinde hareket sona ererken, küme üyeleri etrafta geniş güvenlik tedbiri alan polis nezaretinde dağıldı.

TKP’LİLER TAKSİM MEYDANI’NA YÜRÜMEK İSTEDİ

TMMOB Binası önündeki hareketin sürdüğü sırada, TKP üyesi bir küme da İstiklal Caddesi’nden Taksim Meydanı’na yürümek istedi. Ellerinde döviz ve TKP bayraklarıyla Sakızağacı Sokak’tan caddeye çıkan küme slogan atmaya başladı. Sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı’na yürümek isteyen kümeye polis müdahale etti. Müdahale sırasında 37 kişi gözaltına alındı.

MAÇKA PARKI’NDA EYLEM

Gezi Parkı olaylarını anmak için Maçka Parkı’nda bir ortaya gelen ‘Kampüs Cadıları’ isimli kümeye yapılan polis müdahalesinde 7 kişi, Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilmek istenen bir diğer aksiyonda ise 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 59 kişi sıhhat muayenelerinin yapılması için hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir