1. Anasayfa
  2. Gündem

Gazeteci Sanlı Ergin hayatını kaybetti

Gazeteci Sanlı Ergin hayatını kaybetti
0

İSTANBUL Milliyet – Ergin’in cenazesi, bugün öğlen vakti Çengelköy Kerem Aydınlar Camii’nde öğlen vakti kılınacak cenaze namazının akabinde Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İstanbul’da 1964 yılında dünyaya gelen Ulu Ergin, mesleğe 1982 yılında Cumhuriyet gazetesinde başladı. 1984-1987 yılları ortasında Cumhuriyet Daily Newspaper’da sayfa dizayncısı olarak misyon aldı. Ekonomik Panorama mecmuasında, Hürriyet gazetesinde sayfa tasarım ve haftasonu ekleri görsel direktörü olarak çalıştı. 2008-2014 yılları ortasında Habertürk gazetesinde görsel direktör olarak bulundu. Son olarak Posta gazetesinin hafta sonu eklerinde sayfa dizayncısı olarak vazife aldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Daima Basın Kartı sahibi Ulu Ergin, iki çocuk babasıydı.

TGC’den mesaj

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İdare Heyeti, Ulu Ergin’in vefatının akabinde bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Değerli meslektaşımız Ulu Ergin’i kaybetmenin ıstırabı içindeyiz. Uzun yıllar mesleğimize ve cemiyetimize muvaffakiyetle hizmet eden Ulu Ergin’in ailesine ve basın topluluğumuza baş sıhhati diliyoruz” dendi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir