1. Anasayfa
  2. Gündem

Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu’da sevinç ve gurur

Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu’da sevinç ve gurur
0

Kesin olmayan sonuçlara nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi önde tamamlamasıyla memleketi Rize’de hemşehrileri sokağa dökülerek kutlama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ana-baba ocağı Güneysu ilçesinde de vatandaşlar gece geç saatlere kadar eğlendi. Güneysu’da resmi olamayan sonuçlara nazaran Erdoğan 9 bin 518 oyla hemşerilerinden yüzde 87,66’lık dayanak alırken, Kemal Kılıçdaroğlu ise bin 340 oyla yüzde 12,34’de kaldı.

Coşkunun ilçede hala devam ettiğini söyleyen Güneysulu Mustafa Erkekoğlu, “Çok memnunuz. Dün burada horon oynadık. Millet heyecan içerisinde cümbüş sabaha kadar devam etti. Cumhurbaşkanımız balkon konuşması yaptı. Onu da seyrettik. Sevincimiz yerinde, hala o sevinç ile devam ediyoruz” diye konuştu.

‘ÇOK MUTLUYUZ’

İlçede işletmeci olan Yıldıray Kara da “Çok muyluyuz. Allah’ın müsaadesi ile daha hoş yerlere geleceğiz. Ekonomimiz daha da düzelecek. Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz. O bizim reisimiz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Daha yüksek oy bekliyorduk lakin olsun kazandığımız için memnunuz. Dün gece burada horon ederek saatlerce eğlendik” dedi.

Emekli Ahmet Ziya Yıldırım da “Benim Cumhurbaşkanım kazandı, memnun olmayacak mıyım? O denli bir şey olur mu? Yerden göklere kadar memnunum. Çok memnunum. Allah bu mutluluğumu daim etsin. O vatanımızı, milletimizi nasıl yöneteceğini çok güzel bilen birisidir. O dünyayı da yönetiyor. Allah ona uzun ömürler verir inşallah. Dün akşam sahiden çok heyecanlıydım. Meskende televizyonda rakamlı izlerken dehşetten ödüm patladı. Sayılar bu türlü peş peşe giderken dua ettim. Allah’ım bizi bunları eline bırakma diye” diye konuştu.

İlçe sakinlerinden Murat Alev ise “Çok memnunuz. Ülke genelinde yüzde 60 bekliyorduk ancak 52 olsun, bizim olsun. Ben bir evvelki seçimde televizyonu kapattım, yattım. Kalp krizi geçireceğim diye korktum. Artık dünyalar bizim oldu” tabirlerini kullandı. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir