1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan CNN Türk’te önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan CNN Türk’te önemli açıklamalar
0

Oktay’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bizim açımızdan baktığımızda şu andaki Cumhurbaşkanlığı, Meclis yarışı son bulmuştur. Hasebiyle 14 Mayıs’ta milletimiz kararını vermiştir. Meclis ile ilgili Cumhur İttifakı’nın çoğunluğuyla kararı vermiş, ‘Durmak yok, yola devam’ demiştir. Birinci etapta 4 adayla başlayan seçim şu anda 2 adayla devam etmekte. Birinci cinste sayın İnce’nin çekilmiş olması ve ardından sayın Oğan’ın kalması ve sayın Oğan’ın da dün resmen dayanağını resmen sayın Cumhurbaşkanımız lehinde açıklamasıyla birlikte aslında bizim açımızdan belirsizlikler büyük ölçüde sonlanmıştır o çerçevede. Esasen bizim yaklaşımımız da çok net ve açık.

Sayın Oğan gerekli açıklamayı yapmıştır. Sayın Özdağ farklı görüşmeler olabilir, bu gelişmeleri de takip ediyoruz.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN ‘CEHENNEM KAPILARINI KAPATTIK’ SÖZLERİ

Kullanabilir. Ümit Özdağ’ın kelamlarının yorumunu biz yapacak durumda değiliz. Ona baktığınızda ‘cehennem kapıları’ olayı sayın Özdağ’ın bilhassa bizim taban bazında baktığınızda çok net örtüştüğümüz kesim, örtüştüğümüz alan terörle gayrettir. Zannediyorum olsa olsa terörle gayret konusundaki terördür cehennem kapıları. Kapanacak kapılar da terörün kapılarıdır. Münasebetiyle biz o kapıları aslında sonuna kadar kapattık ve bu kapıların açılmaması konusunda çabamızı veriyoruz Cumhurbaşkanımız liderliğinde. Bu çerçevede zannediyorum tabana da çok rahat anlatıyor olabileceğiz. Sayın Özdağ’ın da bu çerçevede kıymetlendirme yapacağını düşünüyorum.

Hep söz ediyoruz, prensiplerimiz son derece net. Millet İttifakı ile temel fakımız budur. PKK ile HDP ile telaffuz birliğine gitmişlerdir. Kılıçdaroğlu’nun inandırıcılığı kalmadı diye düşünüyorum. Prensipsizlik çıkarlar bazında birlikteliğe dönüştü. Bizimki ülkenin milletin-ülkenin çıkarları etrafında.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir