1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kılıçdaroğlu’nun verdiği sözleri tutması mümkün değil

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kılıçdaroğlu’nun verdiği sözleri tutması mümkün değil
0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gündeme ait açıklamalarda bulundu. Oktay, 28 Mayıs’taki ikinci çeşit cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak, ‘Yüksek iştirak bekliyoruz seçimlere. Yurt dışı mükemmel bir imtihan verdi, artık sıra bizde. Rehavete kapılmadan sandığa gitmeliyiz.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın A Haber’deki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Yüksek iştirak bekliyoruz seçimlere. Alanda rehavet olmayacağını görüyoruz. Bütün gücümüzle son saniyeye kadar çalışacağız. Kesinlikle sandığa gitmemiz ve oyumuzu vermemiz lazım. Türkiye’nin kalkınması için verilecek karar çok kıymetli, bu zaferi birlikte sonuçlandıralım. Motivasyonumuz Türkiye Yüzyılı’nın inşaası. Yurt dışı mükemmel bir imtihan verdi, artık sıra bizde. Rehavete kapılmadan sandığa gitmeliyiz.

İkinci tıpta yalnızca cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Sinan Oğan dayanağını resmen açıklamış durumda, sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a. Netleşmiştir bir durumda.

‘SİNAN OĞAN PAZARLIK OLMADAN PRENSİPLER BAZINDA TAKVİYE VERDİ’

Ata İttifakı’nda dağılmanın olduğu açıklandı resmi ağızlardan. Sinan Oğan pazarlık olmadan unsurlar bazında takviye verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a.

’14 MAYIS ÖNCESİNDEKİ MİLLET İTTİFAKI YOK ŞU AN’

Hiçbir inancın kalmadığı cumhurbaşkanı adayını konuşuyoruz. Tekraren toplantı yaptık deyip masadan kalkıp tekrar oturma hadiselerini yaşadık. Zoraki çıkar birlikteliği var. 14 Mayıs öncesindeki Millet İttifakı yok şu an.

Bizim hususumuz sayın Özdağ değil, bizim muhatabımız sayın Kılıçdaroğlu. Protokol metnine baktığımızda kendi ortaklarına şeffaf olamayan bir siyasi partinin cumhurbaşkanı adayının 7 unsuruna baktığımızda üyesi olsam utanırım. Şeffaflık yok ki sana şeffaf olsun.

SURİYELİLERİN İSTEKLİ DÖNÜŞÜ: YENİ YERLEŞİM YERLERİ OLUŞTURMAYA BAŞLIYORUZ

Yeni yerleşim yerleri oluşturmaya başlıyoruz. Sessizlerin sesi olmak değerli, burada biz bir tahlili bulacağımıza inanıyoruz. İki başkan görüştüğü vakit belli bir olgunluk düzeyine gelmiş demektir. Seçimi bir geride bırakalım, çalışmalarımız var. Barışı tesis edemiyorsak bile iki ülke ortasında ortak bir kadro hususları tahılın ihracı üzere tahlil yolları üretmemiz kelam konusu. Tıpkı yoğunlukta çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

“KILIÇDAROĞLU’NUN VERDİĞİ KELAMLARIN TAMAMININ ALTI BOŞ”

Meclis’teki aritmetikten kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Kılıçdaroğlu’nun kazanma bahtı esasen yok, kazansa da kazanmasa da verdiği kelamları tutması mümkün değil. Bunları masaya oturtan kimlerse, kimler olduğunu biliyoruz zati. Masaya oturtan kimlerse onların kullandığı şey, FETÖ’ye, PKK’ya ve Avrupa’ya verdikleri kelamlar…

BEN OLSAM UTANIRIM

Bizim bahsimiz Ümit Özdağ değil. Bizim mevzumuz cumhurbaşkanlığı seçimi ve bizim muhatabımız da Ümit Özdağ değil. Bizim muhatabımız Kılıçdaroğlu’dur. O da kendi içinde birlikteliklerle ilgili bir kadro kurguların peşindedir. Olayı buradan kıymetlendirmek gerekir. İmzaladıkları protokolün 7. hususuna baktığınızda vatandaşa karşı şeffaf olunması ve açık davranılması mevzularında tam mutabakata varılmıştır yazıyor. Kendi ortaklarına kendi siyasi partisine karşı şeffaf olmayan doğruları söylemeyen ‘kandırıyorsak kendi seçmenimizi kandırıyoruz’ diyebilecek kadar bunu açıkça itiraf eden bir siyasi partinin cumhurbaşkanı adayının şu protokole baktığınız da aslında buranın üyesi olsam utanırım ben. Benim yüzüm kızarır.

BU ASLINDA UTANILACAK BİR ŞEY

Bu unsurları zıddından okuduğunuzda şeffaflık yok ki sana şeffaf olsun. Yazmak için yazılmış. Anayasa’nın birinci 4 unsuru ve 66. husus konusunda CHP’ye söylenecek bir şey yok. Ben vatanını ve milletini seven CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımıza sesleniyorum yani cumhuriyetin kurulmasıyla ilgili birinci 4 hususun değiştirilme riski (‘bunlar bunu değiştireceğim’ diye açıklama yaptı.) Yeni ittifak kurmaya çalışıyorsunuz bunu buraya koymak istiyorlar. İttifak ortağı bunu buraya koyarak CHP’ye güvenmediğini ortaya koyuyor. Bunun değiştirilme riski olduğunu düşünüyor. HDP çıkıp açıkça ‘cumhuriyeti yıkıp yine kuracağız’ dedi. Münasebetiyle bu metin diyor ki ben sana güvenmiyorum garanti altına almak istiyor. Bu aslında utanılacak bir şeydir. CHP’ye oy veren sağ duyulu vatandaşların bunun hesabını sorması lazım. Bunun hesabının sorulması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a evet demekten geçiyor.

İSTİKRAR VE İNANÇ SÜRECEK

Bizim motivasyonumuz büyük Türkiye Yüzyılı’nın inşası. Biz bunu çok net bir formda söz ettik. Bir Türkiye inanç ve istikrarı sunmaya devam edecektir ve Türkiye bölgesindeki ateş çemberine karşın inançlı liman olmaya devam edecektir. Gerek kendi vatandaşları için gerekse tüm iş dünyası için çalışanları için bu son derece değerlidir. Bölgenin istikrarı için değerlidir. Dünyadaki barış ve refahın kalkınmanın gelişmesi için kıymetlidir..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir