1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
0

Cumhubaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Biz İyiler’i çok seviyoruz. Bu harika kalabalığın toplandığı meydan sevilmez mi? O ne süper bir katılımdı. Alanda resmi sayı 90 bin yollarda 50 bin. 140 bin. Ben size inanıyorum her vakit olduğu üzere İyiler’e güveniyorum. Pazar günü de Esenler bir diğer ses verecek. Sevgili İstanbullular İyiler’in hoş insanları başımızın tacı değerli hanımlar, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, aziz kardeşlerim sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Bugün bu meydanda muhabet var samimiyet var. 

Şu coşkuyu görüp de duygulanmamak mümkün mü? Rabbim hepimizden razı olsun diyorum. Kardeşlerim 7 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı millet bahçesinde tarihe geçen bir miting gerçekleştirmiştik. 1 milyon 700 bin kardeşimiz Atatürk Havalimanı’nda toplanmıştı. Bu alışılmış birilerine kaygı verdi. O mükemmel mitingin rüzgarıyla 14 Mayıs’ta sandığa koştuk. Dünyaya demokrasi dersi verdik. Tarihimizin en yüksek iştiraklerinden bir seçimi gerçekleştirdik. Sandığa giden her bir vatandaşıma teşekkür ediyorum. Esenler milletvekilliği seçimlerinde İstanbul birincisi oldu. Cumhurbaşkanlığı’nda da Avrupa Yakası’nın birincisi oldu. Milletin iradesinini başımızın üstüne yeri vardır. Birinci tıpta rakiplerimize hatırı sayılır bir fark attık. 

Milletimiz 323 milletvekilini Cumhur İttifakı’na vererek aslında hangi irade tarafından yönetilmek istediğini beyan etti. Millet İttifakı ne yapıyor siz artık parlamento dışında kaldınız. Bay Bay Kemal siz ne yapacaksınız? Sen nasıl kanun çıkaracaksın. Esenler sana yol vermedi Bay Bay Kemal. İnsanımız ne diyor bir sefer daha istikrar sürsün Türkiye büyüsün diyor. Artık önümüzde kritik bir imtihan olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tipi var. Yasama ve yürütmenin iş birliği içinde çalışmasını sağlayacak halde oyumuzu kullanacağız. Pazar günü sandığa gidip oyumuzu kullanacak ve Erdoğan kardeşinize birinci cinste odluğu üzere bu dayanakla bir arada 323’ün Türkiye’yi yönetmesine karar vereceğiz. Koalisyonun acılarını çok çektik. Devlet organları ortasındaki çekişmelerin bedelini çok ağır ödedik.

Toplam ömrü 2-3 ayı dahi bulmayan koalisyon hükümetleri gördük. Hükümetin kurulamadığı periyotlara şahit olduk. Siyasi istikrarsız Türkiye’ye altın bedelinde yıllarını kaybettirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir