1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mehmet Barlas için taziye

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mehmet Barlas için taziye
0

Şişli’deki özel bir hastanede zatürre tedavisi gören 81 yaşındaki Gazeteci Mehmet Barlas, gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Barlas, pazar günü öğlen namazına müteakip Beşiktaş’ta bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının akabinde Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Barlas’ın vefatının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplumsal medya hesabından taziye iletisi yayınladı. Erdoğan, ‘Entelektüel birikimi, nezaketli kişiliği ve güçlü kalemiyle Türk basınında duayen olarak anılan, her vakit millet iradesinden yana duran, Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, Sabah Gazetesi’ne ve medya topluluğuna başsağlığı diliyorum.’ dedi.

YAKINLARI HASTANEYE GELDİ

Ölüm haberini alan oğlu Cemil Barlas, Okan Üniversitesi kurucularından Bekir Okan ve yakınları hastaneye geldi. Hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bekir Okan, “Türkiye çok büyük bir entelektüel, düzgün bir insanını kaybetti. Benim hem hemşerim hem de çok yakın dostum. Hem de Okan Üniversitesi’nin kuruluşundan beri mütevelli üyesiydi 25 yıldır. Çok üzgünüz. Artık çocuklarına Allah uzun ömürler versin ve de kendisi rahat uyusun. Ülkemizin büyük bir entelektüel kaybı.” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir