1. Anasayfa
  2. Gündem

CHP’li Özel: Devletin nesi varsa milletindir

CHP’li Özel: Devletin nesi varsa milletindir
0

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili ve Küme Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı 2’nci çeşit seçimi çalışmaları kapsamında Bodrum’daki seçim ofisine geldi. Gençlik kolları tarafından meşalelerle karşılanan Özel’e ziyaretinde Muğla milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Sayar Özcan ve Süreyya Öneş Derici, Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Vilayet Lideri Hüseyin Erol, Bodrum İlçe Lideri Başar Bıyıklı ile Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras ve partililer eşlik etti.

‘BU SIKINTILARI ÇÖZECEK KILIÇDAROĞLU VAR’

Seçim otobüsünden partililere seslenen Özel, “Geçen pazar bütün Türkiye oy kullandı. Hem milletvekillerini seçti hem de cumhurbaşkanlığı konusunda bir karar vermesi istendi. 21 yıldır ülkeyi lakin başbakan lakin tarafsız Cumhurbaşkanlığı sırasında anayasayı hiçe sayarak ancak OHAL kaidelerinde yapılmış bir referandum sonucunda bütün yetkileri üzerine alıp partili Cumhurbaşkanı olup 21 yıldır Recep Tayyip Erdoğan ya yönetti ya da dediklerine yönettirdi. Geçen pazar milletin karşısına çıktı ve 5 yıllık daha yetki istedi. Bu talebe karşı halk sandık başında şöyle bir karar verdi; ‘sen 5 yıl daha yönetmek istiyorsun lakin bu yetkiyi sana vermiyorum’ dedi. Birinci cinste Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin sayısı, vermeyenlerden azdı. Birinci cinste Tayyip Erdoğan’a âlâ yönetmiyorsun, beni keyifli etmiyorsun ben senin yönetmeye devam etmeni istemiyorum diyenlerin sayısı daha fazlaydı. Bu sonuçlardan Recep Tayyip Erdoğan kendisine bir muvaffakiyet bir onay çıkarmaya çalışsa da işin aslı o değildir. Bu pazar daima birlikte bir defa daha sandığın başına gideceğiz. Bu pazar önümüzde uzun parti pusulaları ya da Cumhurbaşkanlığı için 4 aday olmayacak. Bu pazar karşımızda 2 aday olacak. Bir tarafta 21 yıldır yetki kullanan, her şeyi ben bilirim diyen bugün yaşanan her şeyden sorumlu birisi. Öbür tarafta bana yaptığı yanlışları söyleyen baştan uyaran, yanlışsız yolu gösteren ve geldiğimiz noktada her seferinde haklı çıkan birisi var. Referandum var ya problemlerin kaynağı Erdoğan ya da bu problemleri çözecek olan Kemal Kılıçdaroğlu var” dedi.

‘SİNAN OĞAN BİRİNCİ CİNSTEKİ TEZLERİNİ TERK ETTİ’

Sinan Oğan’a oy veren seçmeni cumhuriyete, bayrağa sahip çıkmaları için oy kullanmaya davet eden Özel, “İlk çeşitte seçmenin bir kısmından oy alan Sinan Oğan çeşitli görüşmelerin sonunda birinci çeşitteki tezlerini terk etti. Biz sizin yüreğinize inanıyoruz, bileğinize güveniyoruz. Pazar günü sandığa gidin bütün oyunları bozun. Sinan Oğan ne söylerse söylesin. Sinan Oğan’ın seçmeni şuna oy verdi. Anayasanın birinci 4 unsuru değişmesin diye zira AK Parti listelerinden seçilen HÜDA PAR’cılar birinci 4 unsura karşı Sinan Oğan’ın seçmeni Türk bayrağını, Türk Milletini, bayan haklarını savunuyor, HÜDA PAR’cılar karşı. Hal bu türlü olunca pazar günü sizinle Sinan Oğan’a oy veren bütün seçmenleri sandığa, cumhuriyete, bayrağa, millete sahip çıkmaya bayanlara eşit hakların devamı için oy kullanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

‘DEVLETİN NESİ VARSA MİLLETİNDİR’

Terörün her türlüsüne karşı olduklarını söyleyen Özel, “Seçimin 1’inci basamağında bizim yap dediklerimizi EYT’yi, 3600 ek göstergeyi, minimum fiyatı, taşerona kadroyu bir ölçüde yapıp oy toplamaya çalıştılar, olmadı. İHA’ları, SİHA’ları, Togg arabanın, TCG Anadolu’yu, Karadeniz’deki gazı, Güneydoğu’daki petrolü AK Parti’nin malıymış üzere gösterip, AK Parti’nin propagandasına alet ettiler. Biz bu ülkenin kurulduğu günden beri olan hatta bunların çok sevdikleri düşman kuvvetlerine, donanmaya kırmızı halılar sererken Kartal istim botunun ucundan gözleri ufuk çizgisinde bakan o çift mavi gözün geldikleri üzere gidecekler dediği ve benim 2 büyük yapıtımdan biri Cumhuriyetse başkası Cumhuriyet Halk Partisi dediği partinin neferleriyiz. Devletin nesi varsa milletindir. Milletin lehine ne varsa bizim için gönlümüzdedir. Bunlardan sonuç alamayınca başladılar büyük bir palavra ve karalama kampanyasına başladılar. Suçüstü yakalandılar. Kemal Beyefendi bağlantı başkanlığındakileri isim isim açıkladı. Sizin ve bizim vergilerimizle gittiler Avrupa’daki Deep Fake firmalarına dünya kadar para verdiler. Kemal Beyefendiyle PKK’nın militanlarını birebir görüntüde ordaymış üzere gösterdiler. Fazlasını yaptılar Kemal Beyefendiyle, Karayılan’ı bir zoom toplantısı yaparmış üzere göstermek için sipariş verdiler. Şikâyetimiz üzerine İnterpol 22 tane sahteciyi yakaladı, tutukladı. Birinci aldıkları görüntüyü Avrupa’dan internette yayamadılar fakat derin internettekilerden gözü daha kara daha niyeti bozuk birisi bu ülkenin en zirvesindeki makamı işgal eden Recep Tayyip Erdoğan o görüntüleri kendi mitinglerinde gösterdi. Devlet televizyonunda yayınlattılar, ortak yayınlarda gösterdi. Bir palavrası daha uydurarak dedi ki, ‘Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu şöyle söylüyor; Abdullah Öcalan, CHP iktidara gelirse, Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa özgür bırakılacak, kendileri söylüyor’ dedi. Dedik ki, bunu ispatlamayan namerttir. Bunu ispata davet ettik, kulağının üstüne yattılar. Türkiye’nin dört bir tarafında söylediğimiz şeyi söyleyeyim. Her kim ki Abdullah Öcalan’ı özgür bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin defa belasını versin. Türkle- Kürdün, Aleviyle- Sünni’nin, Laz’la- Çerkez’in kardeşliğine barış içinde yaşamasına kullandığı oyla seçtiklerine hürmet gösterilmesine sonuna kadar gerisindeyiz. Terörün ismi nereden gelirse gelsin, ismi İŞİD’de olsa PKK’da olsa her türlü terörün karşısındayız. Bizim milliyetçiliğimizin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okundaki milliyetçiliğin zekatı Recep Tayyip Erdoğan’a kâfi de artar bile. Geçen pazar Tayyip Erdoğan’a oy vermeyenler gelir oy kullanırsa seçimi biz kazanıyoruz. Tayyip Erdoğan’ın karşısındakiler iradelerine sahip çıkarlarsa; yolcudur Abbas bağlasan durmaz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir