1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Varank’tan Hatice Nine’ye Togg sürprizi

Bakan Varank’tan Hatice Nine’ye Togg sürprizi
0

Bakan Varank, Bursa’da ikinci çeşit için seçim çalışması yaptığı esnaf ziyareti esnasında alp kapakçığı ameliyatı sonrası kısmi felç geçiren 70 yaşındaki Hatice Sevinç’in birinci çeşit seçimlerinde oy kullanmadığını öğrendi. İrtibat bilgilerini aldığı Sevinç ailesine, seçim günü meskenlerine gelip Hatice Nine’yi oy kullandırmaya götüreceğinin kelamını verdi. Bakan Varank, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan ve Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ile birlikte sabah saatlerinde Hatice Sevin’in İstiklal Mahallesi 6. Zümrüt Sokağındaki meskenine gitti.

TOGG İLE SANDIĞA GİTTİ

Tekerlekli sandalye ile meskenden çıkaran Bakan Varank, Hatice Sevinç, eşi, çocukları ve torunlarını kendi kullandığı Anadolu rengi Togg’a bindirerek Osmangazi İlçesi’ndeki Hürriyet Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu’nda 3148 numaralı sandığa kadar götürdü. Sevinç, eşi ve torununun yardımı ile oyunu kullandı. Varank, Sevinç’in oy verme süreçlerinin tamamlanmasının akabinde birebir sandıkta oyunu kullandı.

SİTEM ETTİLER

Okul bahçesindeki gazetecilere açıklama yapan Varank, “Seçim çalışmaları vesilesiyle Bursa’yı sokak sokak, cadde cadde gezerken Koza Han’da denk geldiğimiz genç arkadaşlarımız bize şöyle bir sitemde bulundular. Dediler ki ‘Bizim ninemiz oy kullanmak istedi lakin biz onu sandığa götüremedik.’ Biz de kendilerine bir kelam vermiştik. Hatice teyzemizi de Togg ile oy kullanmaya getirdik. Biraz evvel oyunu kullandı. Mütebessim çehresinden bundan ne kadar şad olduğunu da görmüş olduk.” sözlerini kullandı.

Bakan Varank, daha sonra Hatice Sevinç ve ailesini konutuna bıraktı.

SEVİNÇ AİLESİ NE DEDİ?

Hatice Sevinç’in kızı Gülcan Sevinç Tüter, 10 gün evvel Varank ile Koza Han’da esnaf ziyareti sırasında karşılaştıklarını belirtti.

Bu sırada Varank’ın yanına gittiğini anlayan Tüter, “Ona ‘bakanım annemiz felçli, konuşamıyor ve yürüyemiyor. Bu nedenle bir evvelki seçimde de oy kullanamadık lakin annem çok oy kullanmak istiyor. Annem şayet oy kullanırsa kendini daha yeterli hissedecek. Sürekli oy kullanmak istediğini söylüyor’ dedik.
Bakan beyefendi de ‘hemen adresinizi, telefonunuzu alalım ilgilenelim. Gerekirse ben de Togg ile birlikte geleceğim teyzenin oyunu kullandıracağız, sonra tekrardan konutuna teslim edeceğiz.” dedi. 

Hatice Sevinç’in eşi Sadettin Sevinç ise, Varank’ın kendilerine bu halde yardımcı olduğu için çok mutlu olduğunu belirtti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir