1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kurum gençlerle basketbol oynadı: Türkiye Yüzyılı gençliğin yüzyılı olsun

Bakan Kurum gençlerle basketbol oynadı: Türkiye Yüzyılı gençliğin yüzyılı olsun
0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beşiktaş, Galatasaray ve Emlak Konut spor kulüplerinin basketbol oyuncuları ve gençlerle birlikte alana çıktı. Müsabaka sonrası açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum, “Spor kardeşliktir. Farklı renkteki grupları tutabiliriz lakin acılarımız ortak, birliğimiz ortak, niyetlerimiz ortak.” dedi. Gençlerin fikirlerini alma maksadıyla, onlarla sıkça bir ortaya geldiklerini vurgulayan Bakan Kurum, “Gençlerin görüşleri doğrultusunda biz 21 yıldır, 81 vilayetimizde inşa ve ihya hareketini yürütüyor ve yapıtlarımızı yapıyoruz. 81 vilayetimizde, her gencimiz tıpkı koşullardan istifade etsin istiyoruz.” tabirlerine yer verdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü ve Emlak Konut Spor Kulübü’nden basketbol oyuncuları ve gençlerle birlikte Maltepe Sahili’nde basket maçı yaptı.

Bakan Kurum, coşkulu geçen müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada gençlerle vakit buldukça futbol ve basketbol maçları yaptıklarını söz etti. Gençlerle sohbet ederek onların fikirlerini aldıklarını ve buna çok ehemmiyet verdiklerini belirten Bakan Kurum, şunları söyledi:

“Her yapmış olduğumuz toplantıdan sonra gençler ismine yapabileceğimiz işler çıkıyor. Daha evvel de bir ortaya gelmiştik. Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut kampanyasında gençlerimize yüzde 20 kontenjan ayırmıştık. Tekrar Emlâk Konut Genel Müdürlüğümüz ile çıktığımız kampanyamızda da gençlerimize yüzde 20 kontenjan ayırmıştık. Tüm gayretimiz gençlerimiz için, gençlerimizin geleceği için. 81 vilayetimizde her gencimiz birebir kaidelerden istifade etsin istiyoruz. Gençlerimiz kelam sahibi değil, bu ülkenin her alanında hak sahibi olsunlar istiyoruz.”

“Gençlerin görüşleri doğrultusunda biz 21 yıldır, 81 vilayetimizde inşa ve ihya hareketini yürütüyor ve yapıtlarımızı yapıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıldır yürümüş olduğu yolda gençlerin fikirlerine başka bir ehemmiyet verdiğini vurgulayan Bakan Kurum, “Gençlerin görüşleri doğrultusunda biz 21 yıldır, 81 vilayetimizde inşa ve ihya hareketini yürütüyoruz, yapıtlarımızı yapıyoruz. İstiyoruz ki, gençlerimiz daha yeterli kaidelerde eğitim alsınlar, daha güzel koşullarda yaşasınlar. Yeşilin, mavinin içerisinde olsunlar. Herkesin, gençlerimizin huzur ve inanç içerisinde yaşadığı, geleceğe umutla baktığı bir Türkiye olsun istiyoruz. Bunun için bu çabayı veriyoruz. İstiyoruz ki Türkiye Yüzyılı gençliğin yüzyılı olsun. Her alanda kendine yeten, ülkesini geliştiren, büyüten; dünyanın en düzgün teknolojilerini burada üreten, yurtdışına ihraç eden, buradaki bilgi, maharet ile know-how’ları ile tüm dünyayla rekabet edebilen; her alanda rekabetin içinde olan, meydan okuyan bir Türkiye istiyoruz. Ulusal ve manevi bedellerini koruyan, ülkesini seven, vatanını ve bayrağını seven gençliğimiz geliyor. Sapasağlam geliyor. İnşallah onlar da bizden devraldıkları bayrağı çok daha üste taşıyacaklar. Biz buna inanıyoruz.” biçiminde konuştu.

“Farklı renkteki ekipleri tutabiliriz ancak acılarımız ortak, birliğimiz ortak, kanılarımız ortak”

Berabere biten basketbol maçına dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, “Daha evvel gençlerimizle basketbol maçı yapmıştık, onlar bizi yenmişti. Dedik ki ‘biz 10 gün sonra bir daha geliyoruz, lakin biraz daha güçlü geleceğiz’ dedik. Bugün de ulusal grubumuzdan, kulüplerimizden profesyonel atletlerimiz ile buraya geldik. Dostluk, kardeşlik kazandı. Spor kardeşliktir. Farklı renkteki grupları tutabiliriz ancak acılarımız ortak, birliğimiz ortak, kanılarımız ortak. Zelzelelerde bir ve bir arada olmayı biliyoruz, acılarımız ortak. Sıkıntı günlerde bir olmayı biliyoruz, yeniden acılarımız ortak ve kederlerimiz birebir. Biz onlar için kaygılıyız, gençlerimizle mümkün olduğunca fazla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Daima birlikte vakit geçirdik burada. Gençleri dinlemek, onlarla vakit geçirmek bu manada bizim için çok pahalı. Onlarla bağlantı kurmak, onlar için bir şeyler yapıyor olmak bizi ziyadesiyle keyifli ediyor. İnşallah birebir anlayışla, gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Onlarla el ele vereceğiz.” açıklamalarını yaptı. Bakan Kurum, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Gençliğimize önemli manada değer veriyoruz. Seçmede, seçilmede, milletvekilliği temsilinde daima gençlerimizi önemsedik; onlar için uğraş verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız, seçim beyannamesinde de üniversitede okuyan gençlerimiz için birinci kez alacakları bilgisayar ve elektronik aletlere ait KDV muafiyetini getireceğimizi söz etti. Aile ve Gençlik Bankası’nı kuruyoruz ki gençlerimiz, doğalgazımız ve petrolümüzden elde ettiğimiz gelirle geleceğe inançla baksınlar. Attığımız her adımda onları düşünüyoruz, düşünmeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki bizim gençliğimiz, Türk gençliği; sağlam, emniyetli, her alanda kendine yeten ve her alanda hüneri, kabiliyeti olan gençlerdir. İnşallah onlarla el ele bu yolu yürümeye devam edeceğiz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir