1. Anasayfa
  2. Gündem

Bahçeli’den Malatya’da önemli açıklamalar

Bahçeli’den Malatya’da önemli açıklamalar
0

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; 6 Şubat’tan bugüne kadar geçen müddet içerisinde çok kıymetli önlemler alınmıştır. Bunu görmemezlikten gelemeyiz. Alınan önlemleri siyaseten istismar edemeyiz. Zira 104 gün içerisinde süren sarsıntı felaketi sırasında öncelikle 50 bini aşkın şehidimizi toprağa verdik. 110 bini aşkın vatandaşımızı hastaneye sevk ettik. Başka önlemlerin de alınması gerekmekteydi. Bunların başında güvenlik gelmekteydi. 

Cumhurbaşkanımız Erdoğan bütün bakanlarıyla devletin kamu gücüyle, kamudaki vatan evlatlarıyla, valisi, polisi, mehmetçikleriyle 11 vilayetimizde her türlü tedbiri almasıyla, beslenme, güvenlik tedbirleri alındı.. Böylelikle Türkiye üzerindeki oyunlar bozularak istismar kaldırıldı. 

Kamuoyunu yanlış göstermek istediler. Milletimiz bunların hiçbirisine geçit vermedi. Milletimiz el birliğiyle, kardeşçe her türlü yaranın sarılmasını sağladı.

Bu periyot içerisinde bir de millet iradesine başvurma yolu denenmektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devamı için gerekli olan 14 Mayıs seçimleri olmuştur. İttifaklar yoluyla Türkiye üzerinde hesabı olanlar, dış birlikçileri olanlar büyük bir uğraş göstermiştir.

14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yanında olanlar yüksek bir muvaffakiyet elde etti. Kamuoyu araştırmalarındaki saptırmalara karşın yüzde 49.5 ile millet dedi ki, ‘Recep Ağa yola devam’

Böyle bir devirde yapılmış olan Cumhurbaşkanlığı seçimi amaçlar doğrultusunda hayli muvaffakiyet sağlanmıştır.

Konutlar köyden şehire kadar ne gerekiyorsa yapılma etrafına girilmiş. Yeni bir Türkiye, yeni bir hayat, yeni bir yüzyılın adımlarının atılma kararlılığı ortaya çıkmış. Bu kararlılığın durmaması, yarıda kalmaması lazım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tekrar hayata geçmeli ve Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olmalıdır. Bunu yapmak mecburiyetindeyiz.

Bunu yaparken milletçe birlik ve beraberlik içinde bulunmalıyız. 14 Mayıs’ta elde edilmiş başarıyı yarıda bırakmamak için yapılanları yarıda bırakmama kararlılığını bir defa daha göstermek için daima birlikte 28 Mayıs’ta sandığa gitmeliyiz. Sandıkta sorumluluklar üstlenmeliyiz. 14 Mayıs’tan sonraki periyotta motamot sandığa gitme kararlılığımız kesinlikle gösterilmeli.

Oy pusulasını ele aldığınızda o pusulaya o denli bir bakın ki, televizyonlardaki palavraya, dolana değil, soğana, patatese değil, milletin geleceğine, sarsıntı felaketinin kaldırılmasına bir fotoğraf var ki o fotoğraf Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu sonuç ABD’nin kovboyları değil, Avrupa’nın uşakları değil Anadolu’nun evlatları Anadolu’nun yiğidine sahip çıkmalı.

Oy pusulasında iki fotoğraf var, bir de muhuracak mühür var. Biraz düşünmenizi istiyorum. Kaolisyonlarla hükümetler kurulması hali Türkiye’nin temel sonuçlarının çözülmesine yetmiyor, yetemiyor. Türkiye’yi bataklığa, kaosa sürüklüyor. İşte bunları aşmak lazım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin değeri çok daha güzel anlaşılmalı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir