1. Anasayfa
  2. Gündem

Annesini öldüren babasından şikayetçi olmadı

Annesini öldüren babasından şikayetçi olmadı
0

Hakkında “kadına, eşe karşı taammüden öldürme” kabahatiyle ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istenen Mustafa Bulut, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesinde birinci sefer hakim karşısına çıktı. Duruşmaya sanığın oğullarından Can Bulut katıldı.

Duruşma öncesi mahkeme lideri tarafından çiftin çocuklarından Can Bulut’a, “Sanıktan şikayetçiysen seni müşteki olarak kabul edeceğim. Şikayetçi değilsen şahit olarak dinleyeceğiz. Kararını ver” diye soruldu. Can Bulut, “Bu olayda asıl mağdur babamdır. O yüzden şikayetçi değilim” dedi. Mahkeme lideri tanıklık yapması için salon dışında beklemesini istedi. İşitme sorunu olan ve duruşma salonunda söylenenleri zahmetle duyan sanık Mustafa Bulut, savunmasını kendi tutacağı Antalya Barosundan bir avukat vasıtası ile yapmak istediğini, bu nedenle müddet verilmesi talebinde bulundu.
Mahkeme heyeti talebi yerinde bularak sanığa müddet verilmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Olay, 11 Aralık 2022 günü Isparta’nın Eğirdir ilçesi Sekibağ Mahallesi’nde sabah saat 04.30 sıralarında yaşandı. Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde misyonlu hemşire Server Bulut (48), eşi M.B. tarafından silahla vuruldu. 2 çocuk annesi Bulut, olay yerinde hayatını kaybetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir