1. Anasayfa
  2. Gündem

Ankara için yeni uyarı geldi! ‘Böyle bir manzara yok’

Ankara için yeni uyarı geldi! ‘Böyle bir manzara yok’
0

Keçiören’de akşam saatlerine hakikat sağanak ve dolu yağışı tesirli oldu. Sağanak ile birlikte cadde ve sokaklar göle döndü. Araçlar, suyla kaplı yollarda zahmetle ilerledi. Kimi araçlar ise yolda kaldı. Bir şoför, göle dönen yolda kalan arabasının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi. Şoför, belediye grupları tarafından kurtarıldı. Yağış nedeniyle mahalle ortasında bulunan halı sahayı da su bastı. Bu sırada halı alanda futbol oynayan çocuklar, mahsur kaldı. Çocuklar, etraftakiler tarafından halı sahanın su dolan girişine meyve kasaları ile yol yapılarak kurtarıldı. Sağanak nedeniyle ilçedeki birtakım konut ve iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları boşaltmaya çalıştı. Belediye grupları de biriken suları tahliye etmeye çalıştı.

KEÇİÖREN BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, yazılı açıklamasında sağanak, dolu ve yağmur yağışı sonrası mazgalların tıkandığını ve Kalaba Kent Meydanı başta olmak üzere birçok noktada büyük bir sel baskının meydana geldiğini belirtti. Altınok, sel sularının tahliye edilmesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirterek, “Ankara Büyükşehir Belediyesi vazifesini yapmıyor. Izgara ve mazgalları periyodik formda 3-4 ayda ve her yağmur yağdıktan sonra temizlemezseniz Ankara’da tekrar insanlarımız ölecek, canlar gidecek. İvedilikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Su ve Kanalizasyon Yönetimi’nin üzerine düşen misyonları yapması lazım. Bu türlü bir görünüm yok” dedi.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahlil ve Varsayım Merkezinden alınan son datalara nazaran; 30.05.2023 Salı günü öğlen saatlerinden itibaren ilimiz etraflarında aralıklı ve lokal olarak kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anındann kuvvetli rüzgar, dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirliği olunmalıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir