1. Anasayfa
  2. Gündem

25 yaşındaki hemşirenin sır ölümü! Doktor sevgilisi gözaltında

25 yaşındaki hemşirenin sır ölümü! Doktor sevgilisi gözaltında
0

Olay, çarşamba günü saat 01.00 sıralarında Ereğli Kapı Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki bir rezidansta meydana geldi. Özel bir hastanede hemşire olan Saliha Tuncel, tıpkı hastanede çocuk sıhhati ve hastalıkları hekimi sevgilisi Halil İbrahim A.’nın oturduğu binanın 7’nci katındaki daireden 3’üncü kattaki balkona düştü. Durumu fark eden binadakiler, polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Tuncel, tabiplerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Hemşire Saliha Tuncel, memleketi Niğde’de toprağa verildi.

Olayın akabinde tabip Halil İbrahim A., gözaltına alındı. Bekar olan, sözünde ”O sırada ben içerdeydim, düştüğünü görmedim” diyen Halil İbrahim A., özgür bırakıldı.

HEMŞİRENİN BABASI, SAVCILIĞA ÇAĞRILDI

Doktor Halil İbrahim A., polis grupları tarafından tekrar gözaltına alındı. Halil İbrahim A.’nın emniyetteki süreçleri sürerken, hemşire Tunce’in babası Salim Tuncel ise bugün soruşturmayı yürüten Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na çağrıldı. Salim Tuncel’e soruşturmayla ilgili bilgi verildiği belirtildi.

‘İNTİHAR EDECEK KİŞİ, SEÇİME GELECEĞİM DER Mİ?’

Adliye girişinde DHA’ya konuşan Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, ”Kızımın olayı bayan cinayeti. Sevgilisi dedikleri hekim İbrahim, benim kızımı katletti. 3 kızım var. Saliha ikinci kızımdı. 5-6 yıldır hemşirelik yapıyordu. Ben olayı görmedim, yalnızca sözlerle ve duyumlarla hareket ediyoruz. Şu anda bana savcı beyefendi gerekeni anlatacak. Gördüm desem palavra olur” dedi.

Gözyaşlarını tutamayan ve yakınlarının dayanağıyla adliye binasına giren Salim Tuncel, kızının pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak için Niğde’ye gelmeyi planladığını belirterek, ”Kızım beni olaydan 2 gün evvel aradı ve ‘Baba pazar günü seçime geleceğim’ dedi. İntihar edecek bir kışı seçime geleceğim der mi?” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir