1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Uğur Aslan’dan Kuruçeşme Açıkhava’da bir ilk!

Uğur Aslan’dan Kuruçeşme Açıkhava’da bir ilk!
0

‘Afara Senfoni Orkestrası İle Bir Arabesk Müzikali Afara’ konseptiyle sahne alan Uğur Aslan, birbirinden bedelli müziklere senfonik konserle hayat verdi.

“GÜZEL BİR YOLA ÇIKTIM”

Ünlü sanatçı, konser öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Senfoni orkestrası eşliğinde müzikler söyleyeceği için heyecanlı olduğunu belirten Aslan, “Hikayemizin seyahatini zati yapıyorduk fakat senfoniyle birlikte müzik söylemek üzere bir hayalim vardı. Müzikal olarak ne kadar güçlü bir şeyle beslersek o kadar değerli olacağına inandığım için şeflerimle birlikte hoş bir yola çıktım” kelamlarına yer verdi.

Afara Senfoni Orkestrası İle Bir Arabesk Müzikali Afara’nın devamının geleceğini söyleyen Aslan, müjdeli haberi müzikseverlere verdi.

40 KİŞİLİK DEV ORKESTRAYLA ÖRNEĞİNE AZ RASTLANAN KONSER

Kendine has yorumu ve güçlü sesiyle hayranlarının gönlünü fetheden başarılı sanatçı Uğur Aslan, 40 bireyden oluşan Afara Senfoni Orkestrası le sevenlerine unutulmaz bir müzik tecrübesi yaşattı. Arabesk müziğin duygusal ve içten yanını senfoni düzenlemeler eşliğinde dinleyicilere aktaran Aslan, hayranlarını bu versiyonla mest etti. En sevilen arabesk müziklerle kendi hayat öyküsünü harmanladığı müzikalinde Boğaz’ın kıyısından 70’lere yanlışsız adeta bir vakit seyahatine çıkardı.

Sahneden seyircinin yanına inerek ‘Bir Kulunu Çok Sevdim’, ‘Batsın Bu Dünya’, ‘Bir Teselli Ver’ üzere müzikleri senfonik düzenlemelerle seslendiren Uğur Aslan, Kuruçeşme seyircisini müziğe doyurdu. Unutulmaz müzikleri seslendiren başarılı sanatkara hayranları ve en önde oturan eşi Sema Ergenekon da eşlik etti.

Uğur Aslan’ın hayatına dair anlattığı anılarıyla Afara Senfoni Orkestrası İle Bir Arabesk Müzikali Afara dinleyicilere hem hüzünlü anlar yaşattı hem de doyasıya eğlendirdi.

MÜZİKSEVERLER GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Uğur Aslan, ‘Afara Senfoni Orkestrası İle Bir Arabesk Müzikali Afara’ ile depremzedeleri de unutmadı. 11 vilayette yaşanan acı olayı müzikaline taşıyan ünlü sanatçı, müzikseverleri duygulandırdı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap