1. Anasayfa
  2. Magazin

Bülent Ersoy’a davulcusundan 101 bin TL’lik tazminat davası!

Bülent Ersoy’a davulcusundan 101 bin TL’lik tazminat davası!
0

Bülent Ersoy’un orkestrası, 28 Ağustos 202’de KKTC’ye girişte uydurma PCR testleriyle yakalanmıştı. Polis nezaretinde sahneye çıkan ve akabinde yargılanan orkestra üyeleri, bir ay otelde mahsur kaldıktan sonra mahkemeye çıkarılmıştı.

Tüm orkestra takımı bir ay da Lefkoşa Cezaevinde kalmıştı. Tahliye edildikten sonra ülkeye dönen orkestra grubundan davulcu Ahmet İzgi, “Bülent Hanım bize hiç yardım etmedi” demişti. İzgi, en ağır dönemde Kıbrıs’ta mahsur kaldığını bu nedenle maddi zararın büyük ölçüde olduğunu belirterek Bülent Ersoy ve menajer Haluk Şentürke 50’şer bin liralık manevi ve bin lirası maddi olmak üzere tazminat davası dava açtı. 

DURUŞMADA ŞAHİT DİNLENDİ

İstanbul 37. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davacı Ahmet İzgi ve taraf avukatları katıldı. Dava kapsamında orkestrada yer alan ve Kıbrıs’taki süreçte bulunan Birsel Hoş, şahit olarak dinlendi. Sevimli, Kıbrıs’taki konsere gitmeden evvel menajer Haluk Şentürk’ün otelin işçisinin giriş evrakını kendilerine yolladığını belirterek “Bu yazılanın PCR testi olduğunu bilmiyorduk. Barkod okunduğunda PCR testi olduğunu öğrendik. Kıbrıs’a indiğimizde 5-6 kişi havaalanından çıkıp otele gittik. Sonra tekrar havaalanına gitmemizi söylediler. Orkestra grubu olarak 21 bireydik. PCR testlerinin geçersiz olduğunu orada öğrendik. Olay sonucunda bir ay otelde, bir ay cezaevinde kaldık. Havaalanında tespit edildikten sonra bizi deport etmeyip konsere çıkardılar. Otel vazifelileri her şeyin hallolduğunu söylemişlerdi. Sonraki sabah 6-7 saatlerinde mahkemeye çıkacağımız öğrendik. Otel tarafından ödenen kefaletle özgür bırakıldık” dedi.

“BÜLENT HANIMIN HAKARETİNİ DUYMADIM”

Hakimin, Bülent Ersoy’un orkestra üyelerine hakaret edip etmediğini sorması üzerine, Birsel Hoş “Bülent Hanım sorunun hallolduğunu düşündüğü için olağandı, programını yaptı. Eğlendirdi, güldü, hakaretini duymadım. Bu süreçte Haluk Beyefendi ailelere iki kere 5’er bin lira ödeme yaptı” dedi.

“OTELİN SEBEP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

İzgi’nin avukatı Ayşe Çarklı’nın Bülent Ersoy’un PCR testi ne vakit yapıldığına ait sorusu üzerine de Sevimli, “Bülent Hanım iki gün öncesinde gittiği için PCR testinin nasıl yapıldığını bilmiyorum. Otel bize burada kaldığınız süreç için 5’er bin dolar ödeme yapacaklarını söyledi fakat yapmadı. Ziyana otelin sebep olduğunu düşünüyorum” halinde söz verdi.

Yine orkestrayla Kıbrıs’a giden Mehmet Yiğit de şahit olarak verdiği söz de Haluk Şentürk’ün gönderdiği giriş evrakını incelemediklerini, Kıbrıs’ta 1 ay boyunca 45 şahısla birlikte birebir koğuşta mahpus kaldıklarını ve kuralların makûs olduğunu belirterek ziyana otelin sebebiyet verdiğini düşündüğünü söyledi.

Tanık tabirlerinin akabinde kelam alan davacının avukatı Ayşe Çarklı, belgenin uzmana gönderilmesini talep etti.

LEFKOŞA’DAKİ BELGE BEKLENİYOR

Mahkeme, olayla ilgili Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinin belgesinin getirilmesi için istinabe süreçlerinin sonucunun beklenmesine ve eksper incelemesinin de belge geldikten sonra kıymetlendirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

“MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Duruşma sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Ahmet İzgi’nin avukatı Ayşe Çarklı, sürecin devam ettiğini tabir ederek “Dosya ekspere gidecek, mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz en kısa müddette. Muahedeye açığız bu arada” dedi.?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir