1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Aydan Şener’den nostaljik paylaşım

Aydan Şener’den nostaljik paylaşım
0

1981’de Türkiye Hoşu seçilen Aydan Şener, birebir yıl Miss World hoşluk müsabakasında Türkiye’yi temsil etti. Kısa bir mühlet modellik yaptıktan sonra 1983’te ‘Küçük Ağa’ dizisi ile oyunculuğa adım attı. 1986’da Kenan Kalav’la rol aldığı Çalıkuşu dizisi ile geniş çaplı bir üne kavuştu. Daha sonraki yıllarda tiyatro oyunculuğuna da başladı. 1983’te evlendiği Ayhan Akbin ile nikâh masasına oturan sanatçı, 1988 yılında Ecem isminde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Akbin ile Şener’in evliliği 1991’de sona erdi.

“OYUNCULUĞU BIRAKMADIM, ORTA VERMİŞTİM”

Ağustos 2021’de Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e röportaj veren ünlü oyuncu, “Aydan Şener üzere güzel bir oyuncu neden dizilerden ve sinemadan bu kadar erken koptu? Sahi neden?” sorusuna, “Aslında çok seçici değilim. Bana uygun, seveceğim bir rol olduktan sonra oynamayı artık ben de çok istiyorum. Uzun mühlet orta verince sanırım beşerler oyunculuğu bıraktım sandı. Lakin oyunculuk o denli kolay kolay bırakılacak bir şey değil. Uygun bir şey olursa doğal ki yapmak isterim” karşılığını vermişti.

“SOSYAL MEDYADAN GELEN BİLDİRİLERDEN ANLIYORUM”

Aydan Şener, “Hiç unutulma korkusu yaşamıyor musunuz?” sorusunu ise “Hayır, hiç o denli bir derdim yok. Beşerler çok şükür unutmuyorlar da. O denli bir bağırlarına basmışlar ki. Bunu toplumsal medyadan gelen bildirilerden daha uygun anlıyorum. Nitekim sevildiğimi hissediyorum. Unuturlarsa da canları sağ olsun” biçiminde cevaplamıştı.

TAKİPÇİLERİNİ GEÇMİŞE GÖTÜRDÜ

Sosyal medyayı faal kullanan 60 yaşındaki Aydan Şener’in son paylaşımı olay oldu. Sık sık paylaşımlarda bulunan Şener, nostaljik karesiyle kendine bir sefer daha hayran bıraktı.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap