1. Anasayfa
  2. Gündem

Tek çocukları nardaki tarım ilacından öldü! 4 yıl sonra gelen mucize

Tek çocukları nardaki tarım ilacından öldü! 4 yıl sonra gelen mucize
0

Yeşilhisar ilçesi Kavak Mahallesi’nde oturan Çakır ailesinin bireyleri, 30 Ekim 2019 akşam yemeğinden sonra nar yedi. Bir müddet sonra Mustafa (69) ve Saliha (63) çifti ile oğulları Osman (28), Üzeyir ve onun eşi Kevser ile torunları Saliha Çakır, rahatsızlandı. 6 kişilik aile, komşularının yardımıyla Yeşilhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Karın ağrısı ve baş dönmesi şikayeti olan aile üyelerine, besin zehirlenmesi kuşkusu ile serum tedavisi uygulandı. Küçük Saliha, durumu kötüleşince Kayseri Kent Hastanesi’ne sevk edildi. Yolda iki sefer kalbi duran Saliha Çakır, kurtarılamadı.

Ailenin nara sıkılan tarım ilacı nedeniyle zehirlendiği belirlendi. Küçük Saliha’nın cenazesi toprağa verilirken, Kevser ve Üzeyir Çakır çifti, kızlarının vefatıyla büyük acı yaşadı. Yaşanan acı olayı öğrenen özel bir hastane, Çakır çiftine tüp bebek sistemiyle yine bebek sahibi olmaları için dayanak oldu. Tedavisi uygulanan Kevser Çakır, tüp bebek tekniğiyle gebe kaldı. Kevser, dün 3 kilo 250 gram tartısında kız bebeği dünyaya getirdi. Çakır çifti, bebeklerinin ismini Saliha Işık koydu. Yaşadığı süreci anlatan Kevser Çakır, “Kızımı nar zehirlenmesinden kaybettik. Yediğimiz nar ilaçlıymış. Hepimiz zehirlendik. Kızım biraz küçük olduğu için onun bünyesi kaldıramadı ve vefat etti. Birçok hastaneye gittik ve birçok deneme yaptık. Sağ olsunlar bu hastane bizi davet etti. Geldik, tanıştık ve tedaviye başladık. Allah’a şükür sonucunu da aldık. Hamilelik süreci uygun geçti. Yalnızca bulantılarım vardı. Hoş bir hamilelik geçirdim” diye konuştu.

‘UMUDUMU KESMİŞTİM’

Bebeğini kucağına aldığı için memnun olduğunu tabir eden Çakır, “Umudumu kesmiştim. Çocuğumu kucağıma aldığım için çok memnunum. Bebeğim çok sağlıklı görünüyor. İsmini Saliha Parıltı koyduk. Öteki kızımın ismi Saliha’ydı, bunun ismini da Saliha Işık koyduk. Hastaneye, hocama ve bize takviye olan herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Tam umutlarım tükenmişti, çocuğumun olacağını düşünmüyordum. Allah’a şükür hocamla tanıştık ve bir bebeğimiz oldu” sözlerini kullandı.

‘ÇOCUĞUMUZU SAĞ SALİM KUCAĞIMIZA ALDIK’

Üzeyir Çakır ise, “Çocuğumuzu sağ salim kucağımıza aldık. Bu süreçte bize yardımcı olan hastane idare ve hekimimize çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde çok memnunuz. Daha evvel nar zehirlenmesinden ötürü çocuğumuzu kaybettik. Biz bunun acısıyla yaşarken hastane idaresi bu durumu görmüş ve yardımcı olmak için bizi aradılar. Biz de hastaneye geldik. Ellerinden gelen her imkanı bizim için sağladılar. Çok şükür evvel Allah, sonra onların sayesinde çocuğumuzu kucağımıza aldık. Bu memnunluk bize kâfi. Her şey için teşekkürler. Çocuğumuza ablasının ismi olan Saliha’yı koyacağız. İnşallah ömrü ona benzemez” dedi.

‘EVLADIMIZI ANNESİNİN KUCAĞINA VERMENİN MEMNUNLUĞUNU YAŞIYORUZ’

Kadın Hastalıkları ve Doğum Tüp Bebek Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Emin Memnun da, şöyle konuştu: “Kevser Hanım ve eşiyle yaklaşık 1,5 sene evvel tanıştık. Çocuk sahibi olmak istiyorlardı. Bununla ilgili daha evvel birkaç merkezde tüp bebek denemeleri olmuştu ve olumsuz sonuçlanmıştı. Bizler de Hüma Tüp Bebek Merkezi olarak nasıl bir yol izleyip hastamızı tekrar, ‘Nasıl çocuk sahibi yapabiliriz ?’ diye çalışmalarımızı başlattık. Hastane, hastamıza her hususta destekçi oldu. Hastamızın daha evvelki doğumu sezaryen doğum olduğu için evvel bölgede oluşan hasarı düzelttik. Akabinde embriyoların dondurulma süreci yapıldı. Daha sonra uygun vakit kollanarak embriyo nakli gerçekleştirildi. Bugün burada olmamızın sebebi bu memnun anı daima bir arada yaşamak. Evladımızı annesinin kucağına sağlıklı bir biçimde vermenin memnunluğunu yaşıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir