1. Anasayfa
  2. Gündem

TCG Anadolu yeniden İstanbul’da, ilk görevi belli oldu

TCG Anadolu yeniden İstanbul’da, ilk görevi belli oldu
0

Sarayburnu Limanı’na demirleyerek tekrar ziyarete açılan Türkiye’nin en büyük askeri gemisi ve dünyanın birinci SİHA gemisini görmek isteyenler Sarayburnu Limanı’ndaydı.

TCG Anadolu’yu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ziyaret etmek isteyenler ağır ilgi gösterdi. Çoğunluğu gençler ve ailelerden oluşan ziyaretçiler, alay sancağı çekilen TCG Anadolu’yu görebilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren metrelerce kuyruk oluşturdu.

TCG ANADOLU’NUN BİRİNCİ VAZİFESİ MUHAKKAK OLDU

TCG Anadolu’nun bir mühlet daha Sarayburnu’nda ziyaret edilecek. Akabinde 1-4 Haziran ve 6-12 Haziran 2023 tarihleri ortasında iki etapta icra edilecek olan Deniz Kurdu 2023 Tatbikatı’na katılması bekleniyor.

“20 DAKİKADIR BEKLİYORUM”

Sırada bekleyenlerden Sabri Çelen, “19 Mayıs’ta çok manalı bir şey, Türkiye’nin helikopter gemisi, çıkarma gemisi de olan TCG Anadolu’yu görmenin biz gençler için çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Savunma Sanayii’ne meraklıyız. Bu imkanın bize sunulmasından çok memnunum, çok da heyecanlıyım şu an içeriye gireceğim için.” dedi. Avusturya’dan geldiğini belirten Fatih Ürüdül ise, “Çok hoş bir his, bayramda burada olmak. Kendi ülkemde geçirmek. Garip, değişik bir his. İnşallah sıra bize de gelirse, girip bakacağız, 20 dakikadır bekliyorum ancak bekleriz, kâfi ki görelim” dedi.

 

“TÜM TÜRKİYE’NİN ULUSAL GURURU”

Antalya’dan ailesiyle TCG Anadolu’yu görmek için İstanbul’a gelen Hasret Gedik ise, “O günlerden bugünlere neler gördük, neler yaşadık, içeride gelişmiş teknolojiyle birlikte göreceğiz” formunda konuştu. Yasin Gedik, “Heyecanlıyız, gurur duyacağımız bir gün, 19 Mayıs bizim için de özel bir gün. Geçen bayram gelecektik, gelemedik artık bilhassa gemimizi görmek için geldik. Zira, bunun tüm ulusal Türkiye’nin gururu olduğunu düşünüyoruz. Heyecanlıyız. Çocuklara da göstereceğiz. Çocuklar da biraz heyecanlı” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir